Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Walczyli o Puchar Dębicy

IMG_0093Sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończyły się III Ogólnopolskie Zawody w Łyżwiarstwie Figurowym o „Puchar Dębicy” rozgrywane w dniach od 1 do 2 lutego.
Przez dwa dni nasze miasto gościło czołowych polskich łyżwiarzy z klubów: Ochota Warszawa, Lajkonik Kraków, Walley Warszawa, MKŁ Łódź, Piast Opole, Spin Katowice, MOSiR Cieszyn, Unia Oświęcim, Piruette Opole, Walley Skawina, Krakowianka Kraków, Libella Lublin, Biellmann Krynica-Zdrój; rywalizujących na bardzo wysokim poziomie o jak najwyższą lokatę w końcowej klasyfikacji. Na tle bardzo silnej konkurencji prezentowali się również łyżwiarze naszego klubu.
W sobotę swój debiut w zawodach zaliczyła Zofia Szczęsna reprezentująca nas w klasie wstępnej. Zosia była naszą najmłodszą zawodniczką, która wzięła udział w zawodach, pięknie zaprezentowała swój program przed zgromadzoną publicznością i sędziami, którzy przyznali jej 12. miejsce. Wszyscy trenerzy byli bardzo zadowoleni i dumni z jej występu.
W niedzielę jako pierwsza odbyła się konkurencja programu interpretacyjnego, w której zawodnicy prezentowali na lodzie choreografię do wybranej przez siebie muzyki. Duży progres umiejętności w ostatnich miesiącach zanotowała Beata Świstak. Jej bardzo widowiskowy układ pozwolił na zajęcie 4. miejsca z minimalną stratą do podium.
Później przyszedł czas na konkurencje, w których oprócz kroków i spiral królowały skoki i piruety. Od tego momentu zaczęliśmy kolekcjonować miejsca na podium.
Worek z medalami rozwiązał Stefan Świstak. Wykonał najlepszy przejazd w tym sezonie i triumfował w grupie złotej solistów, w której ze względu na zniesiony podział na kategorie wiekowe poziomi był niezwykle wysoki.
Grupa złota okazała się dla nas wyjątkowo szczęśliwa, gdyż wśród solistek do lat 15 także zwyciężyła nasza zawodniczka. Znakomicie z formą trafiła Justyna Dolczak, pewnie wykonała wszystkie zaplanowane skoki, w tym także podwójne i zdystansowała konkurentki ustanawiając nowy rekord życiowy wartości technicznej swojego programu. Drugą naszą reprezentantką w tej kategorii była Julia Czerwiec, która pomimo blisko 10-miesięcznej przerwy w startach, również uplasowała się na podium. Julia także wykonała program zawierający podwójne skoki, ale niezwykle wysoki poziom konkurencji pozwolił jej tym razem na zdobycie cennego, brązowego medalu.
W grupie złotej mieliśmy jeszcze jedną reprezentantkę Dębicy. Była nią Justyna Olchawa, która wystąpiła w kategorii wiekowej powyżej 15 lat. Dzięki temu, że Justyna zdobyła kilka punktów więcej niż miesiąc wcześniej w Warszawie, tym razem udało jej się zdobyć miejsce na podium, gdyż zakończyła rywalizację na 2. pozycji.
Z dobrej strony pokazała się w grupie brązowej kategorii „A” Ewa Mazur. Udanie wykonała większość przygotowanych w programie elementów, co pozwoliło jej w ostatecznym rozrachunku cieszyć się z drugiego miejsca i srebrnego medalu.
Rywalizacja o „Puchar Dębicy” kończyła się konkurencją grupy brązowej w kategorii młodzieżowej, która corocznie jest najliczniej obsadzona. Mimo to, na podium nie zabrakło naszej reprezentantki. Drugi brązowy krążek na dla naszego klubu wywalczyła Nikola Ciećkiewicz. Nikola świetnie spisuje się w tym sezonie i z każdych zawodów wraca z medalem na szyi. Miejsce tuż za podium zajęła Karolina Słota. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji mieliśmy jeszcze dwie zawodniczki. W debiutanckim sezonie na lodowych taflach, Karolina Dolczak zdobyła miejsce 9., a tuż za nią zakończyła zmagania Wiktoria Żurek.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy występów, zdobytych aż 6 miejsc na podium i życzymy sukcesów w dalszej części sezonu.
Słowa podziękowania kierujemy również w stronę Rodziców naszych zawodników, którzy zaangażowali się w organizację zawodów i wspierających nas darczyńców, bez których nie moglibyśmy zorganizować tej dwudniowej imprezy, która mamy nadzieję, na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.