Previous
Next
Previous
Next

Trudności na przejściach z Ukrainą

19 lutego, przed południem, odbyło się  posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod  przewodnictwem wojewody podkarpackiego Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej w związku z sytuacją na Ukrainie. Wojewoda przyjęła raport od służb o  bieżącej sytuacji na przejściach granicznych w regionie. Wojewoda jest także w stałym kontakcie z Szefem Urzędu ds. Cudzoziemców, który podejmuje odpowiednie działania  określone w procedurze ujętej w Krajowym Planie Zarządzania Kryzysowego. Województwo podkarpackie jest  przygotowane na różne warianty w sytuacji przekraczania  polsko-ukraińskiej granicy przez obywateli Ukrainy. Wojewoda  podkarpacki, służby podległe wojewodzie oraz dyrektorzy placówek  medycznych są przygotowani na ewentualne przyjęcie obywateli Ukrainy,  którzy mogą wystąpić z wnioskiem o przyznanie statusu uchodźcy lub  potrzebować pomocy medycznej. Zostały wytypowane szpitale w woj.  podkarpackim, które mogą przyjąć poszkodowanych. W ostatnim tygodniu  przejścia graniczne w regionie przekroczyło jedynie 6 osób, które  potrzebowały pomocy medycznej. Sytuacja na bieżąco jest monitorowana, o czym poinformowała wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska podczas  popołudniowego briefingu z dziennikarzami. Informujemy, że w dalszym ciągu (od  wczesnych godzin porannych) po stronie ukraińskiej trwa blokada drogi  dojazdowej do przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec na Podkarpaciu.  Tutaj służby graniczne odprawiają pojazdy, które zostają przepuszczone  przez blokadę po stronie ukraińskiej. Natomiast, w godzinach popołudniowych  (19 lutego), po stronie ukraińskiej utworzono nową blokadę na drodze  dojazdowej do przejścia granicznego Krościenko-Smolnica. Jak informuje  Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej blokada utworzona jest 2 km od  granicy państwa i jak na razie nie przekłada się to na utrudnienia w  odprawach granicznych. Przejście Krościenko-Smolnica działa i odprawia  podróżnych. Po przekroczeniu granicy w Krościenku, podróżni  najprawdopodobniej mają możliwość ominięcia blokady drogi. W związku z możliwymi utrudnieniami na  polsko-ukraińskich przejściach granicznych podkarpacka policja ustawiła  patrole na węźle autostrady A4 Jarosław Zachód i przy zjeździe z  autostrady A4 w Skołoszowie, informując kierowców o sytuacji na  przejściach granicznych w regionie.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.