Previous
Next
Previous
Next

Uczcijmy godnie żołnierzy wyklętych

akowcy-ppopopopopoO godne uczczenie „Żołnierzy Wyklętych” zaapelowali osoby skupione w Środowisku Żołnierzy Armii Krajowej. Proszą oni, aby uroczystość ta stała się okazją do manifestowania postaw patriotycznych a nie partyjnych. Treść listu oraz jego skan zamieszczamy poniżej.
Szanowni Państwo,
Mieszkańcy Ziemi Dębickiej
Już po raz czwarty dzień 1 marca obchodzony będzie w całej Polsce jako święto państwowe pn. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, ustanowiony w hołdzie bohaterom podziemia antykomunistycznego.
W Dębicy uroczystości z tej okazji będą trwały od 23 lutego do 7 marca.
Na nas, żyjących żołnierzach Armii Krajowej – ideowych spadkobiercach Polskiego Państwa Podziemnego, ciąży odpowiedzialność przekazania etosu i pamięci o heroicznej walce narodu polskiego z okupantem niemieckim i sowieckim.
W celu godnego upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, apelujemy do wszystkich mieszkańców ziemi dębickiej o zgodny i wspólny udział w uroczystościach upamiętniających ostatnich Rycerzy Polski Podziemnej.
Niech symbolem tych dni staną się barwy narodowe: biel i czerwień, w miejsce barw organizacyjnych, partyjnych i klubowych. Tylko stojąc w jednym szeregu, w imię pamięci o niezłomnych bohaterach „wyklętych” godnie uczcimy tę wielką ofiarę, jaką ponieśli, byśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce.
Zespólmy nasze patriotyczne siły w budowaniu pomyślnej i spokojnej przyszłości i parafrazując słowa Leszka Czajkowskiego:
Zanim ostatni pójdzie z nas W niebieskiej partyzantce służyć Wszyscy stańmy jeszcze raz Może historia się powtórzy
prezes por Izabela Podhalańska wiceprezes por Edmund Książek”
Źródło: www.ak1944.pl.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.