Previous
Next
Previous
Next

Gmina Czarna. Najpierw wylano asfalt, potem wykupiono działki. Kuźma: Składamy zawiadomienie do prokuratury.

skandrogaGdy się człowiek śpieszy to się  diabeł cieszy – tym przysłowiem można zilustrować to co wydarzyło się w Grabinach. Jesienią we wsi asfalt lał się strumieniami – wtedy ogłoszono, że organizuje się referendum. Asfalt polał się również na prywatne działki.
Jesienią ubiegłego roku ogłoszono, że organizuje się referendum w sprawie odwołania wójta gminy Czarna. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na gruntowe do tej pory drogi zaczęto wylewać tony asfaltu. W samych Grabinach nową nawierzchnie zyskało kilka dróg.
Widać, było że jest to robione w pośpiechu i chodziło o efekt – mówi Franciszek Kuźma. Asfaltowa droga pod dom to jest coś. Nikt nie powie o władzy że jest zła, jeśli ta władza zadbała o niego robiąc mu drogę. I z pewnością nie zagłosuje za jej odwołaniem.
Ale w tym pośpiechu robiąc jedną  z dróg gminny asfalt polano po prywatnej działce. Zrobił się ferment. Larum podnieśli właściciele gruntu.
27 stycznia zostało podpisane porozumienie pomiędzy wójtem gminy Czarna Józefem Chudym a właścicielami działek o wykupie ich działki. Za niewielką nieruchomość o powierzchni nieco ponad 3 ary gmina zapłaciła 11 000 zł, czyli prawie 3,5 tys. zł za ar. Gmina wzięła też na siebie koszt związane z przygotowaniem dokumentacji geodezyjnej oraz zapłaciła koszty notarialne.
To były publiczne pieniądze i zostały wydane w bardzo nierozsądny sposób – irytuje się Franciszek Kuźma. Czy odbyło się to zgodnie z prawem? Nie wiem, ale mam nadzieję że się dowiemy. Dziś przygotowujemy pismo do prokuratury, w którym zawiadamiamy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.  Jeśli wszystko odbyło się zgodnie z prawem – to ok, ale jeśli prawo zostało naruszone to niech osoby odpowiedzialne poniosą za to konsekwencje.
skanok
 
 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.