Previous
Next
Previous
Next

Pilzno. Szansa na remont ul. Kraszewskiego

PilznoWszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zostanie ukończony remont ulicy Kazimierza Wielkiego w Pilźnie. Druga próba Gminy Pilzno o uzyskanie dofinasowania na ten cel ma szansę zakończyć się powodzeniem. – W pierwszym rozdaniu nasz wniosek nie uzyskał wsparcia, ale druga próba powinna dać już dobry efekt – mówi Ewa Gołębiowska, Burmistrz Pilzna.
Na remont czeka odcinek jezdni od ulicy 3 Maja w kierunku gimnazjum. Gmina starała się o uzyskanie dofinansowania z Narodowego Programu Odbudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówka) już w ubiegłym roku, ale wówczas pomoc uzyskało tylko 9 gmin i powiatów. Gmina Pilzno, która wówczas nie znalazła się w gronie objętych dofinasowaniem, spróbowała ponownie w tym roku sięgnąć po pieniądze. – Zmiany legislacyjne uruchomiły nowe źródła finansowania i postanowiliśmy skorzystać z szansy – tłumaczy Ewa Gołębiowska.
Jest o co zabiegać. Szacunkowy koszt remontu to około 800 tys. zł, a dofinansowanie pozwoliłoby pokryć połowę kosztów. Co więcej remont ma zasadnicze znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa na tym odcinku. Ulica prowadząca do gimnazjum jest wąska, a ruch duży. Remont pozwoliłby też zamknąć prace przy tej ulicy. Odcinek tej samej jezdni biegnący w drugą stronę został niedawno gruntownie wyremontowany.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.