Previous
Next
Previous
Next

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dębicy ostrzega

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:6
Opublikowano: piątek, 16, maj 2014 17:30
Dyżurny synoptyk hydrolog: Przemysław Plewa
Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych
Stopień zagrożenia: 3
Ważność: od godz. 17:30 dnia 16.05.2014 do godz. 17:30 dnia 18.05.2014
Obszar: Wisła, Wisłoka, San (podkarpackie)
Przebieg: W związku ze spływem wód opadowych oraz zwiększonym odpływem ze zbiorników retencyjnych, na Wiśle na terenie województwa, prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody w strefie stanów wysokich z przekroczeniem stanów alarmowych. Na Wisłoce od Pustkowa po ujście do Wisły oraz na Sanie od Przemyśla po ujście do Wisły, obserwowany będzie wzrost poziomu wody z przekroczeniem stanów alarmowych. W pozostałych profilach wodowskazowych na terenie województwa, gdzie obecnie występują przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych, zaznaczy się tendencja spadkowa. Ze wzglądu na prognozowane w ciągu najbliższych dni opady o charakterze burzowym, w zlewniach dopływów Wisły mogą wystąpić ponowne wzrosty stanu wody w strefie stanów wysokich z możliwością ponownego, punktowego przekroczenia stanów ostrzegawczych bądź alarmowych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
Uwagi: W sytuacji wystąpienia istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.