Previous
Next
Previous
Next

Czoło fali powodziowej mineło Brzeźnicę. W Skurowej woda już nie podnosi się

IMG_3337Fala wezbraniowa na Wisłoce ma długość kilkudziesięciu kilometrów i rozciąga się obecnie od okolic Jasła, gdzie rzeka już opada, do rejonów Przecławia, gdzie woda powoli się podnosi. Za kilka godzin jej kulminacja spodziewana jest w Dębicy.
W Skurowej woda już nie wzbiera ale wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Podnosi natomiast w okolicach mostu na „czwórce” w Pilźnie. Wciąż też rośnie poziom wody w okolicach mostu na ul. Kościuszki w Dębicy. Zbliża się do poziomu 7 metrów. W Brzeźnicy natomiast woda przekroczyła stan ostrzegawczy i dochodzi do stanu alarmowego. Oznacza to, że fala kulminacyjna obecnie znajduje się mniej więcej na odcinku pomiędzy Pilznem a Dębicą. Długość fali powodziowej na Wisłoce ma ponad 60 kilometrów. W Dębicy największa woda spodziewana jest przed północą.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.