Previous
Next
Previous
Next

Oszust sprzedawał sprzęt RTV i AGD, którego nie posiadał

PolicjaOszust podszywał się pod znane firmy rtv/agd i oferował do sprzedaży przedmioty, których nie posiadał. Oszukał w ten sposób co najmniej kilkadziesiąt osób z całego kraju
Policjanci komisariatu 1 Policji w Krakowie zatrzymali oszusta podejrzewanego o wyłudzenie co najmniej 70 tysięcy złotych od internetowych klientów. Mężczyzna na internetowych portalach ogłoszeniowych oferował do sprzedaży sprzęt rtv i agd w promocyjnych cenach. Podszywając się pod znane sklepy ogłaszał, że trwa właśnie wyprzedaż lub że do wyprzedania są ostatnie sztuki danego produktu. Ceny były na tyle atrakcyjne, że chętnych do zakupu nie brakowało. Oczywiście zaufanie dla sprzedawcy podbudowane było pojawiającą się w ogłoszeniu nazwą dużych sklepów (elektromarketów). Kiedy klienci, po przelaniu pieniędzy za wybrany produkt, nie otrzymywali zamówionego towaru zaczęli zgłaszać się do komisariatu Policji, by prosić o sprawdzenie tej sytuacji. Policjanci analizując napływające zgłoszenia zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że wymieniane w ogłoszeniach sklepy nie mają nic wspólnego z oferowaną sprzedażą, a fałszywe oferty zostały zamieszczone na różnych portalach przez tę samą osobą. Jak ustalili funkcjonariusze oszukańczy proceder został stworzony przez 29 letniego mężczyznę, który nie tylko był już uprzednio karany za oszustwa, ale jak się dodatkowo okazało oszukiwał kolejny raz … będąc na tzw. „niepowrocie” z zakładu karnego, gdzie właśnie odsiadywał wyrok za podobne przestępstwa.
Oszust został zatrzymany. To mężczyzna nie posiadający stałego miejsca zamieszkania. Policjanci udowodnili mu 30 – krotne wyłudzenie pieniędzy od klientów, którym nie był w stanie dostarczyć produktów których de facto nie posiadał oraz 4 – krotne próby wyłudzenia pieniędzy. Wiadomo już, że osób, które mogły zostać oszukane w ten sposób jest znacznie więcej.  Zarzuty oszustwa zostały mężczyźnie przedstawione w warunkach recydywy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.