Previous
Next
Previous
Next

„Festiwal żurku” za nami

_MG_915010 sierpnia 2014 r. odbył się IV Festiwal Żurku. Tradycja jego obchodów zapoczątkowana została w 2011 r. i na stałe wpisał się w Kalendarz Imprez Gminy Dębica. Jest okazją do integracji lokalnych środowisk, a jego celem jest kultywowanie i promowanie tradycji kulinarnej regionu Gminy Dębica, w szczególności miejscowości Brzeźnica. Jest to wielkie święto lokalnej kuchni, okazja do rozsmakowania się w przepysznym żurku przygotowanym na tradycyjnym zakwasie przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzeźnicy. Wkład pracy Gospodyń Brzeźnickich w tegoroczną edycję festiwalu, został upamiętniony symbolicznym upominkiem w postaci drewnianej łyżki, którą otrzymały one z rąk Wójta Gminy Dębica. Jak co roku, imprezę przyciągnęła wielu smakoszy żurku – świadczyć o tym może ilość wydanego żurku. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji i konkursów dla każdej grupy wiekowej.
Oprawę artystyczną festiwalu zapewnił występ Orkiestry Dętej oraz program Marżoretek. Następnie na scenie wystąpił Zespół Śpiewaczy „Podgrodzianie”, wykonując znane ludowe utwory. Występy przeplatane były barwnymi pokazami grupy tanecznej V.I.P.
Z okazji „Święta Miodu”, młodzież w wieku 13-19 lat uczestnicząca w projekcie „Miodowy zawrót głowy” w ramach Ogólnopolskiego Programu „Równać szanse”, przebrała się za pszczoły i częstowała gości babeczkami własnej produkcji.
Festiwal zakończył się wspaniałą zabawą taneczną, przy dźwiękach gwiazdy wieczoru zespołu „Galeria” z Tarnobrzega. Jak co roku, imprezę swoim patronatem objęła firma CIMESMAK – producent Żurku Brzeźnickiego, laureat AgroLiga 2012 w kategorii firma.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.