Previous
Next
Previous
Next

„Bóg się rodzi…” – jasełka o Bożym Narodzeniu w Przedszkolu Publicznym w Brzostku

fot_026W świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci z grupy „Mali badacze”, które wraz z wychowawczynią, Beatą Płaziak, 17 grudnia 2014 roku o godzinie 10.00 przygotowały przedstawienie, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Na przedstawienie jasełkowe przybyli zaproszeni goście: z-ca burmistrza Brzostku Pan Piotr Szczepkowicz, członkowie Rady Rodziców z przewodniczącą Panią Anną Rozwadowską, Pani Dyrektor Przedszkola Dorota Nawracaj i nauczycielki wraz z wychowankami.

Dzieci ubrane w piękne stroje, wykonane przez rodziców, prezentowały się doskonale. Scenki z narodzin Jezusa przedstawiły wkładając w to całe swoje serce, bo czy może być coś bardziej wzruszającego od prześlicznych aniołów, małych pastuszków przynoszących swe dary do szopki, dziewczynek w strojach krakowskich, chłopców z zabawkami dla Dzieciątka, pełnej matczynej troski Maryi i opiekuńczego Józefa oraz trzech króli przybywających z Dalekiego Wschodu, by oddać pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku całemu przedstawieniu dodawały dekoracje oraz kolędy śpiewane przez dzieci, które napełniały wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że każdy mógł poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Po występach głos zabrał Burmistrz Brzostku, który podziękował „małym artystom” za piękny występ, wręczył słodycze na ręce Józefa i złożył wszystkim świąteczne życzenia. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Przedszkola, która przekazała życzenia świąteczne i noworoczne oraz rozdała opłatki dla wszystkich uczestników jasełek. Podczas symbolicznego łamania się opłatkiem, padło wiele miłych i pełnych miłości oraz serdeczności słów. Dziękuję bardzo gorąco wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości. Życzę wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłe, rodzinnej atmosferze i samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku 2015.

 

Beata Płaziak

źródło.www.brzostek.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.