Previous
Next
Previous
Next

Spotkanie wigilijne podopiecznych MOPS, osób samotnych i bezdomnych w Urzędzie Miejskim

Już od kilku lat osoby będące pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także osoby samotne i bezdomne zapraszane są na spotkanie opłatkowe organizowane w Urzędzie Miejskim w Dębicy. Gospodarzami spotkania, które odbyło się 22 grudnia 2014 roku byli burmistrz miasta Mariusz Szewczyk oraz jego zastępca Jarosław Śliwa.

 W dorocznym spotkaniu wigilijnym wzięło udział blisko sto osób – podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz osób samotnych, niepełnosprawnych i bezdomnych. Wszystkich przybyłych na spotkanie w Urzędzie Miejskim przywitał burmistrz Mariusz Szewczyk i zastępca burmistrza Jarosław Śliwa.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcę na Wasze ręce złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzę Państwu dużo zdrowia, szczęścia, zadowolenia z życia i samych pogodnych dni, a nowonarodzone Dzieciątko niech błogosławi Wam do końca tego roku i przez kolejne lata” – powiedział do uczestników spotkania burmistrz Mariusz Szewczyk.

W spotkaniu oprócz władz miejskich wzięli udział także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy na co dzień służą pomocą podopiecznym ośrodka, dyrektor MOPS Małgorzata Kędzior, zastępca dyrektora Marzena Socha, przewodniczący Rady Miejskiej Szczepan Mroczek oraz radny Rady Miejskiej Mateusz Cebula, który w imieniu ZHP Dębica przekazał Betlejemskie Światło Pokoju. Modlitwę i poświęcenie potraw, które znalazły się na pięknie udekorowanych stołach poprowadzili: ks. Józef Wątroba, proboszcz Parafii pw. Świętego Krzyża i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy oraz ks. prałat Józef Dobosz, proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

Spotkanie wigilijne odbyło się w świątecznej i rodzinnej atmosferze. Na przygotowanych stołach nie zabrakło wigilijnych potraw: barszczu czerwonego, ryby z ziemniakami, kapusty z grzybami, kaszy z suszonymi śliwkami czy kilku rodzajów pierogów.

W naszej Wigilii dzisiaj uczestniczyło blisko 100 osób. Ze względu na stan zdrowia nie wszyscy zaproszeni mogli przybyć na to spotkanie, dlatego jutro do ponad 50 samotnych osób zostaną dostarczone przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dania wigilijne oraz opłatki” – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

Świąteczną atmosferę spotkania wigilijnego wszystkich zgromadzonym w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy wprowadził występ Zespołu Ludowego „MORSY”, który zaprezentował najpiękniejsze polskie kolędy. 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.