Previous
Next
Previous
Next

Dzień skupienia dla samorządowców

IMG_840413 grudnia w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy odbył się jak co roku Dzień Skupienia dla Samorządowców, zorganizowany dla wszystkich osób z powiatu dębickiego związanych z samorządem. Dzień Skupienia rozpoczął się mszą św. o godz. 10.00. Po mszy świętej odbyło się spotkanie opłatkowe dla samorządowców, którego gospodarzem był burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.
We mszy św. pod przewodnictwem księdza biskupa Wiesława Lechowicza, duszpasterza Polonii na emigracji, ks. Józefa Dobosza, proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy oraz ks. Ryszarda Piaseckiego, proboszcza parafii Św. Jadwigi w Dębicy udział wzięli m.in.: burmistrz miasta Dębica Mariusz Szewczyk, zastępca burmistrza Jarosław Śliwa, starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, wójt Gminy Jodłowa Robert Mucha, wójt Gminy Czarna Józef Chudy.
W uroczystości uczestniczyli także radni Rady Miejskiej w Dębicy, Rady Gminy Dębica oraz radni Rady Powiatu Dębickiego. Radnych Powiatu Dębickiego reprezentowali: przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Mateusz Smoła, Roman Ciszek, zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Dębickiego, Lucyna Samborska oraz Zygmunt Żabicki, radnych Gminy Dębica m.in. przewodniczący rady Piotr Żybura. Nie zabrakło również przedstawicieli Rady Miejskiej w Dębicy, wśród nich znaleźli się: Szczepan Mroczek przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Bal zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej, Katarzyna Rostowska- Machnik, Andrzej Nylec oraz Stanisław Ciszek.
W swoim kazaniu ks. biskup Lechowicz zwrócił uwagę na pracę oraz obowiązki samorządowców, którzy zostali wybrani przez mieszkańców Dębicy i powiatu Dębickiego. Zaznaczył, że ludzie okazali wybranym zaufanie, nie tylko ze względu na korzyści płynące z tych wyborów, lecz również dla osobowości i cechy charakteru samorządowców, którzy powinni dbać o to aby pozostać wiernym swoim przekonaniom, wychodzić naprzeciw ludzkim potrzebom, a także być gotowymi na ofiary i wyrzeczenia.
„Wasza praca, życie i zaangażowanie nie mogą być przypadkowe, muszą mieć cel i jakiemuś celowi służyć. Odkrywając Boga będziecie również odkrywać człowieka i jego potrzeby. Miejcie świadomość, że zostaliście powołani do bycia odpowiedzialnymi za życie społeczności. Nie traktujcie stanowiska w sposób partykularny i egoistyczny” – powiedział podczas kazania ks. Biskup Wiesław Lechowicz.
Po mszy św. samorządowcy uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym, którego gospodarzem był burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.