Previous
Next
Previous
Next

Gmina Dębica kupi autobus dla MKS-u

Od początku roku mieszkańcy gminy Dębica narzekają na brak połączeń komunikacyjnych, bo PKS zawiesił bądź zlikwidował część połączeń. Najbardziej dotknęło to mieszkańców Pustkowa, Paszczyny i Stobiernej. Obecnie w Pustkowie przewozy prowadzi prywatny przewoźnik, w Paszczynie mieszkańców wozi MKS. Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica chce aby teraz zielone autobusy zawitały także do Stobiernej.
Nasze autobusy nie są przystosowane do jazdy po takim terenie. Aby uruchomić połączenie musimy kupić busa.-tłumaczy Piotr Chęciek prezes miejskiej spółki . Jest to dosyć specyficzny teren i nie jest to technicznie możliwe, aby realizować połączenia naszymi autobusami. Pojawił się więc pomysł dofinansowanie zakupu małego autobusu. Gmina Dębica w budżecie juz zabezpieczyła na zakup nowego pojazdu 120 tys. złotych zapewniał Stanisław Rokosz, wójt gm. Dębica. Przekażemy poprzez miasto pieniądze na zakup odpowiedniego pojazdu, bo chcemy zapewnić dojazd naszymi mieszkańcom do pracy i szkoły. Fachowcy twierdzą, że 80 tys. złotych wystarczy na taki bus, ale my w budżecie już zabezpieczyliśmy 120 tys. złotych.Jak dodaje wójt Rokosz to jest działanie docelowe, ale chce rozmawiać z wszystkimi wójtami i burmistrzami powiatu dębickiego, aby doprowadzić do wspólnej polityki transportowej dla całego regionu na bazie MKS-u. Jest to związane z obowiązkiem jaki od 2017 roku będzie spoczywał na samorządach odnośnie zapewnienia komunikacji publicznej dla mieszkańców.
źródło:http://www.rdn.pl/index.php/wiadomosci/debica/9379-gm-debica-kupi-autobus-dla-mks-u

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.