Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Jodłowa. Spotkanie Wigilijne 2014

jodlowaW dniu 20 grudnia 2014 r. w Centrum Kultury i Sportu w Dzwonowej odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób starszych, chorych, samotnych, niepełnosprawnych.  W spotkaniu udział wzięło około 45 osób. Organizatorem Wigilii było Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Dzwonowej w ramach realizacji zadania publicznego ”Nie zapominajmy o samotnych i chorych – Wigilia 2014 ”, finansowanego przez Urząd Gminy Jodłowa.  Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Jodłowa – Pan Robert Mucha, Zastępca Wójta – Pani Dorota Krzyżak, Przewodniczący Rady Gminy Jodłowa – Pan Roman Warzecha, Ksiądz dr Julian Kapłon, Kierownik GOPS Jodłowa – Pani Anna Tawrell i pracownicy. Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia opłatków i wspólnej modlitwy, którą poprowadził ks. dr Julian Kapłon. Następnie życzenia świąteczne wszystkim obecnym złożył Wójt Gminy Jodłowa. Później wszyscy łamiąc się opłatkiem złożyli sobie serdeczne życzenia i zasiedli do stołu, na którym gościły tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez członkinie Stowarzyszenia. Świąteczną oprawę całej uroczystości nadała „Kapela Jodłowianie”, która przygrywała piękne kolędy i pastorałki. Dodatkowo wyjątkowego charakteru Wigilii nadał Święty Mikołaj, który obdarował uczestników spotkania prezentami.
Zaproszeni goście w miłej i serdecznej atmosferze spędzili czas, rozmawiając ze sobą, wymieniając się doświadczeniami oraz wspólnie kolędując. Dla osób, które nie miały możliwości dojazdu został zapewniony środek transportu.
Dzięki udziałowi w Wigilii wiele osób starszych, chorych, samotnych w terenu naszej gminy mogło poczuć ciepłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i przeżyć miłe chwile wzajemnej bliskości.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.