Previous
Next
Previous
Next

Pierwsze plany burmistrza Mariusza Szewczyka

S0073007Wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów w Urzędzie Miejskim w Dębicy, wydłużenie godzin pracy Urzędu do 17.00 jeden dzień w tygodniu, zabieganie o lepsze skomunikowanie miasta z autostradą – to plany nowego burmistrza i jego zastępcy, które zostały zasygnalizowane podczas konferencji prasowej, która odbyła się 10 grudnia.

Jak podkreślali burmistrz Mariusz Szewczyk i jego zastępca Jarosław Śliwa priorytetem ich pierwszych działań będzie jeszcze mocniejsze usprawnienie funkcjonowania Urzędu Miejskiego. „Wzorem innych urzędów będziemy chcieli wprowadzić elektroniczny obieg dokumentów, co znacząco usprawni funkcjonowanie urzędu i tempo załatwiania spraw. Chcę zmobilizować pracowników do fajnego działania na rzecz mieszkańców. Oni wiedzą co mają robić, ale takie działania jak elektroniczny obieg dokumentów i pewne reorganizacje pozwolą jeszcze bardziej usprawnić działanie urzędu. Chcemy wprowadzić nowe standardy zarządzania miastem” – mówił podczas konferencji prasowej burmistrz Mariusz Szewczyk.

W planach burmistrza jest także wygospodarowanie jednego dnia w tygodniu w porozumieniu ze starostwem i urzędem Gminy Dębica, kiedy Urząd Miejski byłby czynny do godziny 17.00, tak żeby petenci mogli pozałatwiać swoje sprawy. Burmistrz ma także w planie zarezerwować jeden dzień w tygodniu od godz. 19.00 na kontakt z mieszkańcami na portalu społecznościowym, aby porozmawiać z nimi o mieście i jego sprawach.

Jarosław Śliwa, zastępca burmistrza Dębicy, który zajmował będzie się przede wszystkim sprawami inwestycyjnymi i infrastrukturą miejską podkreślał, że w pierwszej kolejności należy doprowadzić do opracowania celów strategicznych, które powinny być osiągane z wykorzystaniem pieniędzy unijnych. „To jest najważniejsza sprawa. I nie ukrywam, że mamy nadzieję co do kontraktu terytorialnego, że zrobimy w końcu poprawne i właściwe połączenie miasta z autostradą. Takie które pozwoli mieszkańcom poczuć się komfortowo komunikacyjnie i poczuć, że są beneficjentami przebiegającej autostrady w pobliżu miasta. Mądre, dobre inwestycje podejmowane wokół dębickiego rynku pracy spowodują to że staniemy się interesującym dla przedsiębiorców obszarem do stworzenia miejsc pracy. Chodziłoby m.in. o uruchomienie inwestycji związanych z strefą przemysłową, klaster przemysłowy, inkubator przedsiębiorczości. To są te rzeczy, które młodym przedsiębiorcom jak i tym od lat działającym na rynku pracy będą pomagać w tworzeniu miejsc pracy” – powiedział podczas konferencji zastępca burmistrza Jarosław Śliwa.

.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.