Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Będzie kino 3D, kawiarenka, popcorn i cola

Po wielu latach oczekiwania w Dębicy zostanie uruchomione kino 3 D. Jako pierwszy zostanie wyświetlony w nim film „Bogowie”. Planowane są również pokazy filmów „Królewna Śnieżka” oraz „Wkręceni 2.”
Kino ma być czynne codziennie za wyjątkiem poniedziałków, seanse będą odbywać się o godzinie 17.00 i 19.00. Ceny biletów będą zależeć od rodzaju filmu.  Na filmy 2D kosztować będą 11-13 zł, na 3D 13-15 zł.
Ceny biletów ustala dystrybutor – podkreśla Elżbieta Kęsik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. My utrzymujemy ceny minimalne ustalone przez niego.
W kinie będzie też stoisko gastronomiczne z popcornem, colą i słodyczami.
-Planujemy też uruchomienie Kawiarenki Literackiej w późniejszym terminie – dodaje Elżbieta Kęsik. Ale na razie skupiamy się na tym, aby dobrze zorganizować działanie kina. Wszystko to dzieje się w bardzo szybkim tempie. Dom Kultury przejęliśmy dopiero 9 stycznia a już wkrótce będziemy tam wyświetlać pierwsze filmy. To wymaga dużo pracy organizacyjnej, aby wszystko funkcjonowało bez zarzutu.  Planujemy między innymi przygotować specjalną ofertę dla dzieci na okres ferii zimowych, a to już za nie długo.
W latach 80-tych ubiegłego wieku w Dębicy działały cztery kina – Śnieżka, Kosmos, Uciecha i Mors. W zależności od tego jakie filmy wyświetlano frekwencja była imponująca. Gdy na ekrany dębickich kin wchodził film „Wejście Smoka” aby kupić bilet trzeba było stać w kilkugodzinnych kolejkach. Podobną popularnością cieszyły się filmy z tego gatunku np. „Karatecy z klasztoru Shaolin”. Miesięcznie w Dębicy wyświetlano nawet 30 filmów. Kino, nie tylko w Dębicy, zabiły kastety VHS, płyty DVD i internet. Dostępne w taki sposób filmy zmniejszyły liczbę chodzących na seansy filmowe. Ale po tym zachłyśnięciu się domową technologią wielu ludzi odczuwa potrzebę wyjścia do kina o czym świadczą tłumy dębiczan odwiedzających kina w Rzeszowie.  I może to być zwiastun sukcesu Kina 3 D w Dębicy, czego szczerze mu życzymy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.