Previous
Next
Previous
Next

„Piłka jest okrągła a bramki są dwie”- VII Edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej Sołectwa Stasiówka

stasiowkaW niedzielne popołudnie 15 lutego 2015 r. do miejscowości Stasiówka przyjechało blisko czterdziestu sympatyków piłki nożnej. Miejscowa hala sportowa stała się areną rywalizacji w ramach VII Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Sołectwa Stasiówka. Turniej zorganizowali: Prezes LKS Stasiówka Dariusz Dobrowolski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Stasiówce Andrzej Dziadosz. Zawody rozegrano w dwóch etapach – rozgrywkach grupowych oraz finałach. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, które rozlosowano na dwie grupy. Z każdej z grup do rozgrywek finałowych awansowały po dwie najlepsze drużyny. Finałowa czwórka zagrała półfinały, z których zwycięzcy otrzymali prawo do gry w finale, natomiast przegrani zmierzyli się w meczu o trzecie miejsce. Drużyna Niebieskich wygrywała te zawody kilkakrotnie i tym razem była faworytem turnieju, jednak w trzecim  meczu uległa debiutantom drużynie Adamski 3:5. Poprzednie mecze wygrali i awansowali z drugiego miejsca do półfinału. Bardzo dobrze grający Adamski wygrywając wszystkie mecze zajęli pierwsze miejsce w grupie „A”. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna FC Predators z dorobkiem 3 punktów a czwartym STS Sqad.  Team Shadow zakończył rywalizację w poprzednim turnieju na drugim miejscu, jednak  na początku tegorocznej edycji nieco rozczarował swoich kibiców remisując tylko w pierwszy meczu 4:4, a kolejny przegrywając. Dzięki bardzo dobrej grze drużyny Łupin , która zajęła pierwsze miejsce w grupie „B” wygrywając wszystkie mecze awansowali do półfinału z drugiego miejsca. Trzecie i czwarte miejsce zajęli odpowiednio Rufus i Big Beat. W pierwszym półfinale dobrze grający do tej pory Adamski uległ drużynie Team Shadow 3:4 , a później o trzecie miejsce Łupinom po dogrywce 5:10 i ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Niebiescy po zaciętej walce i dogrywce w półfinale pokonali drużynę Łupiny 8:4, a w finale Team Shadow 5:3. Faworyci nie zawiedli i pomimo bardzo dobrej gry pozostałych drużyn pierwsza trójka VII turnieju to kopia z poprzedniego roku.
Rozgrywki odbywały się w koleżeńskiej atmosferze. Zawody obserwowała duża grupa kibiców starszych i młodszych mieszkańców Stasiówki.
GRUPA  A
Niebiescy
(Chmiel Krzysztof, Ciebień Marcin, Chmiel Mateusz, Chmiel Sławomir,         Chmiel Bogusław )
Adamski
(Malinowski Dawid, Pieniążek Arkadiusz, Nylec Kamil, Łentek Łukasz, Jedynak Kamil, Łojek Mateusz
FC Predators
(Ligęska Dawid, Cwik Arkadiusz, Cwik Norbert,  Nylec Łukasz, Kipa Karol) STS SQAD  (Gac Adrian, Broda Dominik, Krasoń Mateusz, Pociask Konrad)
GRUPA  B
Team Shadow
(Matłok Marek, Matłok Dawid, Siop Kamil, Żółkiewski Kamil)
Łupiny
(Śliwa Kamil, Śliwa Rafał, Strzałka Dominik, Strzałka Przemysław,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Kowalski Bartłomiej
Rufus
(Madejowski Grzegorz, Łapa Grzegorz, Misior Dariusz, Rogowski Krzysztof,    Kujawski Sławomir)
Big Beat
(Rosół Damian, Ciebień Marcin, Żółkiewski Tomasz, Strzałka Marek)
Do półfinału dostały się drużyny: Adamski, Team Shadow, Niebiescy i Łupiny.
Końcowa klasyfikacja:
 
1.  Niebiescy
2.  Team Shadow
3       Łupiny
4. Adamski
 
Indywidualne wyróżnienia dla zawodników:
Najlepszy zawodnik     –        Matłok Marek
Król strzelców              –    Chmiel Krzysztof
Najlepszy bramkarz      –         Śliwa Rafał
 
Uczestnicy odebrali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, ufundowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, które wręczył Dyrektor Zespołu Szkół w Stasiówce Pan Andrzej Dziadosz oraz V-ce Przewodniczący Rady Gminy Dębica Pan Władysław Ciebień. Nie mógł tego uczynić będący na turnieju Z-ca Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Pan Krzysztof Lipczyński, gdyż musiał udać się na kolejne spotkanie.
 
Dla wszystkich uczestników ciepły posiłek ufundowała firma ”GASTRO”.
 
Turniej piłki nożnej halowej w Stasiówce na dobre wpisał się w kalendarz  wsi jak i również Gminy Dębica. Stanowi on doskonały sposób na integrację i aktywizację mieszkańców- zarówno biorących udział czynnie w turnieju, jako zawodnicy, jak również kibicujących na trybunach.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.