Previous
Next
Previous
Next

W Hufcu ZHP Dębica zakończył się Kurs Przewodnikowski „Granatowa Stacja”

15_pwd_2W weekend 27.02-1.03.2015r. odbył się drugi, a zarazem ostatni, etap kursu przewodnikowskiego organizowanego przez Hufiec ZHP Dębica. Przyszłych instruktorów ZHP gościło Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej.
Szesnastu adeptów sztuki wychowania młodzieży w duchu harcerskich wartości podczas drugiej części szkolenia zajmowało się formami promocji pracy harcerskiej, a także metodami współpracy z potencjalnymi partnerami i sojusznikami. Odbyły się też zajęcia poświęcone rozwojowi psychofizycznemu dzieci i młodzieży, harcerskiemu systemowi wychowawczemu, metodykom pracy z harcerzami oraz dbaniu o zachowanie ciągu wychowawczego. Ostatni wieczór kursu minął pod znakiem dyskusji o podstawach wychowawczych ZHP oraz przynależności ZHP do światowej rodziny skautowej.
Na zakończenie każdy uczestnik odbył indywidualną rozmowę instruktorską z komendantem kursu hm. Mateuszem Cebulą, podczas której była okazja do dyskusji o roli instruktora ZHP, wrażeniach ze szkolenia, a także ocenie zadań kursowych.
Osoby, które spełniły wszystkie wymogi przewidziane zasadami kształcenia kadry w ZHP otrzymały dyplomy ukończenia kursu, pamiątkowe przypinki i lekturę instruktorską. Komenda kursu wyróżniła też trzy osoby za najlepsze wyniki uzyskane na kursie – Brygidę Bożek, Zuzannę Brodawkę oraz Aleksandrę Judę.
Ukończenie kursu przewodnikowskiego jest jednym z głównych elementów przygotowania do pracy wychowawcy harcerskiego oraz drogi do uzyskania statusu instruktora ZHP.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.