Previous
Next
Previous
Next

Współpraca Administracji Domów Mieszkalnych ze wspólnotami mieszkaniowymi

Administracja Domów Mieszkalnych, która zajmuje się zarządzaniem i administrowaniem lokalami mieszkalnymi i użytkowymi będącymi własnością Miasta Dębica, na co dzień współpracuje ze wspólnotami mieszkaniowymi. Współpraca ta polega m.in. na konsultacjach z mieszkańcami w kwestii potrzeb i źródeł pozyskiwania funduszy na remonty i teromodernizacje budynków będących w zarządzie ADM.
Administracja Domów Mieszkalnych na zlecenie wspólnot mieszkaniowych świadczy usługi zarządzania, które obejmują między innymi: prowadzenie wszelkich spraw formalno-prawnych i księgowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wspólnot, fachowe doradztwo, realizację remontów bieżących i kapitalnych w tym przygotowanie stosownej dokumentacji, nadzór nad ciągłością i jakością dostaw mediów czy windykacja należności.
„Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i wnioski kierowane do nas od mieszkańców zasobów którymi zarządzamy. Sami także próbujemy kreować działania które uzyskują akceptację mieszkańców i poprawiają funkcjonowanie wspólnot mieszkaniowych” – powiedział Marek Grabowski, prezes Administracji Domów Mieszkalnych.
ADM prowadzi również działalność, której celem jest uzyskanie w imieniu wspólnot mieszkaniowych funduszy zewnętrznych. Działania te widoczne są przede wszystkim w próbach pozyskania dofinansowania przez spółkę w ramach premii termomodernizacyjnej, w przypadku budynków powstałych przed 1961 rokiem premii remontowej.
„Tereny osiedli Matejki, Sobieskiego, Strumskiego wpisane są w Miejski Plan Rewitalizacji. Liczymy że w bieżącej perspektywie finansowej będziemy mogli aplikować o środki unijne na to działanie” – powiedział Marek Grabowski.
Celem Miejskiego Planu Rewitalizacji jest pobudzenie aktywności lokalnej społeczności na rzecz rozwoju miasta Dębica. Odbywać ma się to między innymi w zakresie renowacji części budynków mieszkalnych oraz adaptacji na cele mieszkaniowe, modernizacji istniejącej już zabudowy oraz poprawy estetyki przestrzeni publicznej.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.