Previous
Next
Previous
Next

Już po raz kolejny mieszkańcy Paszczyny postanowili posprzątać swoją wieś.

aW sobotni poranek 25.04.2015r. pod Strażakiem zebrała się spora grupa osób. Akcja została zorganizowana dzięki zaangażowaniu sołtysa wsi Marka Miazgi, Rady Sołeckiej, Radnego Gminy Dębica Adama Świętonia. Do akcji włączyły się również panie z KGW, Klub Sportowy Paszczyniak, OSP, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół pod opieką pań nauczycielek : Janiny Świątek, Małgorzaty Próchnik-Cabaj i Renaty Jezioro oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Paszczyna.
Praca odbywała się w kilku punktach Paszczyny równocześnie. Młodzież zajęła się zbieraniem śmieci z rowów i poboczy dróg. Przy budynku szkoły została wyczyszczona kostka brukowa, pomalowano stojaki na rowery i obcięto gałęzie drzew. W Centrum Wiejskim przy placu zabaw została nawieziona i wyrównana ziemia oraz posiana trawa a na skrzyżowaniu dróg powiatowych pomalowano słupki i łańcuchy. Zostały również zebrane pobocza przy chodniku drogi powiatowej i wykonano przycinkę gałęzi wystających na drogi gminne. Szczególnie dziękujemy panu Sołtysowi i Jego synom za użyczenie sprzętu zmechanizowanego i wykonywanie prac na nim, panu Bogusławowi Pyskaty za pracę na ciągniku oraz Grzegorzowi Hendzel za wywiezienie zebranych nieczystości do PGO.
Cieszy fakt, że przez takie akcje pokazujemy młodemu pokoleniu jak ważne jest dbanie o własne środowisko jak również integrację społeczności lokalnej. Za pracę i zaangażowanie wszystkim serdeczne podziękowania składa Sołtys i Rada Sołecka i zaprasza za rok.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.