Previous
Next

Wielki Finał Wojewódzki „Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu” na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie – Osiedlu

???????????????????????????????14 maja br. w Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie – Osiedlu, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, odbył się Wielki Finał Wojewódzki „Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu”. Kompleks Basenów „Nemo” w Pustkowie-Osiedlu istnieje dopiero ponad 1,5 roku, a już doczekał się zawodów o randze wojewódzkiej, co tylko świadczy o bardzo dobrym przystosowaniu tego obiektu do organizacji imprez o dużym znaczeniu. Zawodnicy brali udział w konkurencjach tj.: sztafeta 6 x 25 m dziewcząt, 6 x 25 m chłopców oraz zawody indywidualne w czterech stylach dla dziewcząt i chłopców na dystansie 50 m. Wszystkich uczestników zawodów, sędziów, opiekunów i trenerów powitał Z-ca Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński oraz Przewodniczący Rady Gminy Dębica Pan Piotr Żybura , natomiast uroczystego otwarcia dokonał Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie Jacek Bigus. Po eliminacjach powiatowych i półfinałach w zawodach udział wzięło 12 zespołów dziewcząt i 12 chłopców, którzy reprezentowali szkoły z takich miast jak : Dębica, Mielec, Tarnobrzeg, Łańcut, Rzeszów( 5 zespołów), Ustrzyki Dolne, Brzozów, Jasło, Nowa Dęba, Sanok, Krosno oraz Przeworsk. Łącznie w zawodach zespołowych i indywidualnych wystartowało 185 dzieci.
Wyniki poszczególnych konkurencji:
Sztafeta 6 x 25 m – dziewcząt ( startowało 12 sztafet)
SP Nr 6 Mielec
SP Nr 3 Tarnobrzeg
SP Nr 5 Dębica
Sztafeta 6 x 25 m – chłopców ( startowało 12 sztafet)
SP Nr 6 Mielec
SP Nr 5 Dębica
SP Nr 3 Tarnobrzeg
 
Zawody indywidualne dziewcząt:
Styl dowolny 50 m ( startujących 11 zawodniczek )
Julia Micał SP Nr 12 Rzeszów
Oliwia Strugała SP Nr 6 Mielec
Paula Gawron MZS Strzyżów
Styl grzbietowy 50 m ( startujących 11 zawodniczek )
Natalia Szerszeń SP Nr 5 Dębica
Renata Prędki NSS Ustrzyki Dolne
Wiktoria Bigus SP Nr 9 Dębica
Styl klasyczny 50 m ( startujących 11 zawodniczek )
Anna Olejarka SP Nr 1 Przeworsk
Paulina Sidor NSS Ustrzyki Dolne
Weronika Bartnik SP Nr 5 Dębica
Styl motylkowy 50 m ( startujących 11 zawodniczek )
Wiktoria Rżany SP Nr 5 Dębica
Julia Gancarz SP Nr 6 Mielec
Emilia Forczek SP Nr 14 Krosno
Zawody indywidualne chłopców:
Styl dowolny 50 m ( startujących 12 zawodników )
Szymon Tymuła SP. Nr 3 Tarnobrzeg
Antoni Horodyński SP Nr 5 Dębica
Maciej Grabowski SP Nr 5 Dębica
Styl grzbietowy 50 m ( startujących 10 zawodników )
Kacper Wcisło SP Nr 27 Rzeszów
Jakub Kałuża SP Nr 5 Dębica
Wiktor Warzecha SP Nr 6 Mielec
Styl klasyczny 50 m ( startujących 10 zawodników )
Dawid Książnicki SP Nr 6 Mielec
Radosław Wolski SP Nr 14 Krosno
Krystian Goździaszek SP Nr 5 Dębica
Styl motylkowy 50 m ( startujących 11 zawodników )
Patryk Magda SP Nr 6 Mielec
Bartłomiej Szewc SP Nr 5 Dębica
Michał Misków SP Nr 10 Rzeszów
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach, natomiast zdobywcy miejsc I – III otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale ufundowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, które wręczyli Z-ca Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński oraz Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie Jacek Bigus . Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim zdobywcom poszczególnych miejsc oraz życzymy sukcesów na zawodach wojewódzkich.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.