Previous
Next
Previous
Next

Areszt dla trzech mieszkańców Dębicy

PolicjaDębiccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy weszli do jednego z mieszkań przy ulicy Mościckiego i grożąc lokatorom maczetą, zażądali pieniędzy. Gdy usłyszeli odmowę, zdemolowali mieszkanie. Zatrzymani mężczyźni byli nietrzeźwi. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek w bloku przy ulicy Mościckiego w Dębicy. Zgłoszenie, które odebrał oficer dyżurny policji, dotyczyło wtargnięcia do mieszkania trzech mężczyzn. Napastnicy używając siły oraz grożąc maczetą, zażądali pieniędzy od przebywających tam 59-letniej kobiety i 70-letniego mężczyzny. Gdy pokrzywdzeni odmówili, przestępcy zdemolowali mieszkanie i zniszczyli znajdujące się tam sprzęty. Grozili pozbawieniem życia oraz zamknęli lokatorów w mieszkaniu. Na policję zadzwoniła pokrzywdzona kobieta. Skierowane na miejsce interwencji policyjne patrole wydziału prewencji oraz ruchu drogowego zatrzymały trzech mężczyzn. Okazali się nimi 28, 29 i 31-letni mieszkańcy Dębicy, wszyscy byli nietrzeźwi. Najmłodszy z nich zaatakował interweniującego policjanta. Zatrzymanych przewieziono do dębickiej komendy, w celu wytrzeźwienia, a następnie przesłuchania. Mężczyznom przedstawiono zarzuty. W środę Sąd Rejonowy w Dębicy podjął decyzję o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w posaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.
Przestępstwo, którego dopuścili się trzej mieszkańcy Dębicy, obwarowane jest karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12. W tym przypadku dolna granica wzrasta do lat 3, gdyż przestępcy do popełnienia rozboju użyli niebezpiecznego narzędzia. 28-latek dodatkowo usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza. Zatrzymani mężczyźni byli już w przeszłości karani i odbywali kary pozbawienia wolności.
Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.