Previous
Next

Orszak Trzech Króli również w Pilźnie

_DSC5735Po raz pierwszy w historii, jutro ulicami Pilzna przejdzie Orszak Trzech Króli. Barwny korowód wyruszy spod budynku pomysłodawcy przedsięwzięcia, czyli Publicznego Gimnazjum w Pilźnie i przejdzie w kierunku kościoła parafialnego, gdzie o godz. 12 zostanie odprawiona msza święta. Po nabożeństwie nastąpi przemarsz na rynek i symboliczne złożenie darów przy szopce.
– Wszystkich zapraszamy do Orszaku, w którym będą szli również uczniowie innych pilźnieńskich placówek edukacyjnych. Nie zabraknie pastuszków, aniołków i wielu innych postaci. Co ciekawe, w rolę królów wcielą się nauczyciele i pracownicy naszego gimnazjum – mówi Romualda Toboła, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Pilźnie, która przygotowała inicjatywę wraz z księdzem katechetą Jarosławem Musiałem.
– Pomysł narodził się podczas naszych rozmów. Chcemy wyróżniać się aktywnością i otwartością na współpracę z lokalnym środowiskiem oraz promować wartości chrześcijańskie. Orszak Trzech Króli doskonale wpisuje się w misję naszej szkoły – dodaje Romualda Toboła.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.