Previous
Next
Previous
Next

Koncert Andrzeja Kołakowskiego „Oskarżeni o wierność”

zolnierzeKoncert Andrzeja Kołakowskiego „Oskarżeni o wierność” zainaugurował tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dębicy.
Blisko dwugodzinny występ barda pieśni niepodległościowej w Domu Kultury „Śnieżka” uświetniony był krótkim filmem Sławomira Górskiego, przedstawiającym wydarzenia z walk partyzanckich, które miały miejsce na terenach Braciejowej i Kałużówki. Wieczór wypełniły m.in. poruszające pieśni i ballady o bohaterach walczących z wrogami narodu polskiego, a których imiona miały zostać wymazane z kart historii.
Główne uroczystości związane z obchodami odbywały się dzień później – 28 lutego na dębickim Rynku. W kościele pw. św. Jadwigi odprawiona została msza św. w intencji bohaterów Polski Podziemnej. Na Cmentarzu Wojskowym odbył się ceremoniał patriotyczny – wspólna modlitwa, apel pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów.
Imprezy towarzyszące obchodom:
29 lutego, godz. 10.00 – Dom Kultury w Pilźnie – występ Grupy Safo MOK w Dębicy, projekcja filmu „Wolność i Niezawisłość. Ostatnia nadzieja”
1 marca, godz. 10.00 – Zespół Szkół w Zwierniku – projekcja filmu „Pilecki”, spotkanie z twórcami filmu i współautorem książki Bogdanem Wasztylem
2 marca, godz. 10.00 – Katolickie Centrum Edukacji KANA – konkurs krasomówczy „Wilczymi śladami” (szkoły ponadgimnazjalne)
4 marca, godz. 10.00 – I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy – podsumowanie projektu „Kamienie Pamięci”, spotkania dla młodzieży
7-11 marca – Szkoły powiatu dębickiego – projekcja filmu Sławomira Górskiego „Wolność i Niezawisłość. Ostatnia nadzieja”
18 marca, godz. 10.00 – Dom Kultury „Śnieżka” – podsumowanie konkursu „Wilczymi śladami”, występ Grupy Safo, wykład Kajetana Rajskiego
fot. Łukasz Pas

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.