Previous
Next

Modelarskie święto w Dębicy

Kilkaset modeli, dioram, figurek, warsztaty, pokazy technik, a nawet oryginalne fragmenty niemieckiej cudownej broni – rakiety V2. To wszystko podczas dwunastej już edycji konkursu modelarskiego „Ogniwko 2016”, który odbywać się będzie w przedostatni weekend marca w dębickim Ekonomiku.
Tegoroczny Międzyszkolny Konkurs Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2016” to jak co roku konkurs dla juniorów i wystawa prac modelarzy w każdym wieku. Nowością będą otwarte warsztaty dla dzieci i młodzieży w sobotę. W niedziele zaś oprócz wystawy, ogłoszenia wyników konkursu, będzie można obejrzeć min. pokaz technik modelarskich oraz mini ekspozycję przygotowaną przez Park historyczny w Bliźnie. Z Blizny na Ogniwko przyjadą m. in., części niemieckiej rakiety V2. Impreza związana jest też z obchodami 80lecia szkoły.
Konkurs przeprowadzony będzie w budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy przy ulicy Ogrodowej 20, w dniach od 18 do 20 marca 2016r. Do konkursu można zgłaszać modele wykonane przez dzieci i młodzież. Prace najmłodszych (uczniów szkół podstawowych) będą oceniane oddzielnie, a prace uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oddzielnie. Organizatorzy przyjmować będą modele plastikowe i kartonowe przedstawiające samoloty, okręty, pojazdy wojskowe i cywilne, figurki, dioramy. Jury konkursowe oceniać będzie zarówno modele redukcyjne odwzorowujące rzeczywiste czy historyczne obiekty, jak i te spod znaku science fiction.
Do wystawiania prac poza klasyfikacją konkursową organizatorzy zapraszają modelarzy seniorów. – Zachęcamy by doświadczeni modelarze (seniorzy) podzielili się swoją pasją z młodszymi adeptami tego hobby oraz ubogacili wystawę przez zaprezentowanie zwiedzającym swoich prac – mówi Wojciech Szerszeń, opiekun Szkolnego Koła Historyczno-Modelarskiego „Ogniwko” działającego przy Ekonomiku, organizator imprezy.
Modele do konkursu i na wystawę można zgłaszać w piątek od 14:30 do 17:00 i w sobotę od 8:30 do 11:00. Aby zgłosić modele wystarczy pojawić się z nimi w wyznaczonych godzinach w szkole.
W sobotę od godziny 11:15 organizatorzy zapraszają na warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży. Dla tych, którzy odwiedzą warsztaty organizatorzy będą mieli przygotowane po jednym modelu, którymi młodzi adepci będą mogli się zająć, spróbować swoich sił w budowie, malowaniu i uzyskać poradę od opiekunów koła modelarskiego Ogniwko. Zainteresowanych sobotnimi warsztatami prosimy o kontakt mailowy pod adresem: ogniwko@onet.pl lub telefoniczny 503698352
Ogniwko 2015  (3)W niedzielę impreza rusza o godz. 10:30. Na zwiedzających czekać będzie wystawa modeli, wystawa eksponatów z Parku Historycznego w Bliźnie, pokaz technik modelarskich. O godz. 13 będzie miał miejsce uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród.
Do uczestnictwa w imprezie organizatorzy zapraszają zarówno młodszych i starszych modelarzy, pasjonatów historii i militariów jak i każdego kto chciałby tej pasji się przyjrzeć.
Program „Ogniwko 2016”
piątek 18. 03. 2016 r.
godz. 14:30 – 17:00 przyjmowanie modeli
sobota 19. 03. 2016 r.
godz. 8:30 – 11:00 przyjmowanie modeli
godz. 11:00 – 11:45 konkurs historyczny dotyczący dziejów Polski i Polaków od X do XX w.
godz. 11:15 – 13:00 ocena modeli przez Jury, wystawa pokonkursowa, warsztaty dla dzieci i młodzieży
niedziela 20. 03. 2016 r.
godz. 10:30 – 13:00 wystawa pokonkursowa, giełda modelarska, pokaz technik modelarskich
godz. 13:00 – 13:30 ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród
od ok.13:30 odbiór modeli

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.