Previous
Next

Dzień Dworca w Dębicy

???????????????????????????????

Występem Zespołu Ludowego „Morsy” oraz słodkim poczęstunkiem dla podróżnych i zaproszonych gości rozpoczęto 9 czerwca zorganizowany po raz pierwszy w Dębicy Dzień Dworca. W oddanym do użytku blisko 3 miesiące temu budynku dworca obok kas i poczekalni dla podróżnych zlokalizowany został m.in. kącik zabaw dla dzieci, a w najbliższych tygodniach we współpracy z Urzędem Miejskim w Dębicy uruchomiony zostanie oddział miejskiej biblioteki publicznej ze świetlicą dla młodzieży.

 

Dzień Dworca 2016 Dzien Dworca 2016 Dzień Dworca 2016 Dsc08138 Dzień Dworca 2016Dzień Dworca 2016 Dzien Dworca 2016 Dzień Dworca 2016 Dzień Dworca 2016 Dzień Dworca 2016Dzien Dworca 2016 Dzień Dworca 2016 Dzień Dworca 2016 Dzień Dworca 2016 Dzień Dworca 2016Dzień Dworca 2016 Dzień Dworca 2016 Dzień Dworca 2016 Dzień Dworca 2016 Dzień Dworca 2016Dzien Dworca 2016 Dzień Dworca 2016 Dzień Dworca 2016 Dzień Dworca 2016 Dzień Dworca 2016Dzien Dworca 2016 Dzień Dworca 2016 Dzień Dworca 2016

W  przedpołudniowym spotkaniu w głównej hali dworca wzięli udział burmistrz Mariusz Szewczyk i jego zastępca Wojciech Iwasieczko oraz przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych S.A. i Służby Ochrony Kolei. Na Dzień Dworca przybyli także najmłodsi mieszkańcy miasta – przedszkolaki ze swoimi opiekunkami. Maluchy miały okazję skorzystać ze zorganizowanego dla dzieci kącika zabaw dla najmłodszych.
Na początku maja w wyremontowanym budynku dworca został uruchomiony też Punkt Informacyjny Urzędu Miejskiego w którym mieszkańcy mogą zasięgnąć informacji dotyczących w którym wydziale Urzędu Miejskiego mogą załatwić daną sprawę oraz pobrać potrzebne druki urzędowe.  W punkcie informacyjnym będzie można także zasięgnąć informacji dotyczącej bieżących wydarzeń kulturalnych i sportowych, które będą odbywały się w najbliższym czasie na terenie Dębicy.  W punkcie raz w miesiącu będą pełnić dyżur przedstawiciele Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego, którzy będą doradzać m.in. w zakresie pozyskania dotacji dla przedsiębiorców.
Wyremontowany budynek dworca PKP w Dębicy ma powierzchnię  1424 metrów kwadratowych  z czego  652 metry kwadratowe stanowią powierzchnie biurowe. Na parterze budynku znajdują się 383 metry kw. lokali  przeznaczonych na działalność komercyjną, natomiast ok. 300 metrów kw. w budynku dworca jest przeznaczonych do zagospodarowania przez samorząd  m.in. na świetlice i bibliotekę. Wyremontowany budynek dworca dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W kasie dla wygody osób niepełnosprawnych zamontowane zostały interkomy, a okno kasowe zostało wyposażone w pętlę indukcyjną do podłączenia aparatu słuchowego.  Wśród udogodnień dla osób niepełnosprawnych są też posadzki antypoślizgowe, podnośniki i toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy dworcu jest 20 miejsc postojowych, w tym 2 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Koszt przeprowadzonego remontu budynku dworca w Dębicy wyniósł ponad 7 milionów złotych.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.