Previous
Next

Emanacje w Lusławicach oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Mielcu – propozycje wyjazdowe

mok-logoMiejski Ośrodek Kultury w Dębicy przygotował kolejną ofertę wyjazdów na niesamowite, muzyczne wydarzenia w ramach festiwalu Emanacje w Lusławicach oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Mielcu.

 14 sierpnia 2016 (niedziela) – 19:00 – Lusławice – Polska Orkiestra Młodzieżowa Lutosławski Youth Orchestra

Adrián Varela – dyrygent

Wojciech Walczak – dyrygent

Bartosz Koziak – wiolonczela

Repertuar:
Antonín Dvořák – Koncert h-moll na wiolonczelę i orkiestrę op. 104
Ludwig van Beethoven – V symfonia c-moll op. 67
Lutosławski Youth Orchestra 2016 –Kompozycja własna
Lutosławski Youth Orchestra to pierwsza i jedyna taka orkiestra w Polsce. Co roku, stowarzyszenie Jeunesses Musicales podróżuje po Polsce szukając najzdolniejszych młodych muzyków. Orkiestra symfoniczna składa się z artystów już od 14 roku życia. Łączy ich wspólna pasja, a także wielki talent i chęć do doskonalenia swoich umiejętności. Podczas tego koncertu młodzi adepci będą mieli szansę wystąpić ze wspaniałymi artystami, takimi jak: Adrián Varela, Bartosz Koziak. Dyrygować będzie Wojciech Walczak.
19 sierpnia 2016 (piątek) – 19:00 – Lusławice – Adam Bałdych & Helge Lien Trio
Adam Bałdych – skrzypce
Helge Lien Trio:
Helge Lien – fortepian
Frode Berg– kontrabas
Per Oddvar Johansen – perkusja
Repertuar:
W programie utwory z płyty „Bridges”
Adam Bałdych uznawany jest za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej oraz wirtuoza skrzypiec. Już od 16 roku życia koncertuje z wybitnymi polskimi i zagranicznymi muzykami w kraju i na całym świecie. Laureat prawie wszystkich liczących się konkursów jazzowych w Polsce. Tym razem, zagra razem z Helge Lien Trio, jednym z najważniejszych obecnie zespołów skandynawskich.
21 sierpnia 2016 (niedziela) – 12:00 – Lusławice –  Lusławicka Orkiestra Talentów
Monika Bachowska – dyrygent
Repertuar:
Jean Sibelius – “Andante Festivo” op. 117 a
Józef Haydn – 7 Divertimenti
Antonin Dvořak – Walc op. 54/1
Antonio Vivaldi – Concerto Grosso op. 3 nr 11 RV 565
Modest Musorgski – „Hopak”
Edward Grieg – „Wiosna” op. 34 nr 2
Béla Bartók– Tańce z Siedmiogrodu
Kókai Rezső – Taniec węgierski
Josef Strauss – „Feuerfest”  op. 269
Lusławicka Orkiestra Talentów to przedsięwzięcie edukacyjne dedykowane najmłodszym instrumentalistom, laureatom Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej dla szkół muzycznych I stopnia, a także innych krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. W składzie zespołu znalazły się dzieci reprezentujące 26 miast i 16 województw. Artyści pracowali pod okiem muzyków Orkiestry Sinfonietta Cracovia, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Moniki Bachowskiej – opiekuna artystycznego i dyrygenta Lusławickiej Orkiestry Talentów.
4 września 2016 (niedziela)  – 19:00 – Lusławice –  Sinfonietta Cracovia i Jurek Dybał – Koncert Finałowy
Jurek Dybał – dyrygent
w programie:
Franciszek Lessel – Uwertura g-moll
Krzysztof Penderecki – Sinofnietta nr 3 „Kartki z niezapisanego dziennika”
(opracowanie III Kwartetu smyczkowego na orkiestrę smyczkową)
Wolfgang Amadeusz Mozart – Symfonia A-dur KV 201
Początki Sinfonietty Cracovii wiążą się z zespołem Młodzi Kameraliści Krakowscy. W roku 1994 – m.in. dzięki wsparciu Państwa Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich – nadano zespołowi statusu orkiestry miejskiej i nazwę Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia. Od początku muzycy znakomicie odnajdywali się w kanonie dzieł orkiestrowych i w niekonwencjonalnych projektach, zyskując uznanie krytyki i publiczności. Profil uwzględniający szerokie spektrum działalności jest wyznacznikiem stylu zespołu do dziś. Sinfonietta Cracovia może poszczycić się współpracą z wieloma mistrzami, solistami. Grała na renomowanych festiwalach i w najsłynniejszych salach Europy.
25 sierpnia 2016 (czwartek) – 19:30 – koncert Chóru  Rumuńskiej Katedry  Patriarchalnej „TRONOS” w kościele Parafii Ducha Świętego w Mielcu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Mielcu
Mihail Buca – dyrygent
Jacek Tejchma –  prowadzenie
*******************************
Chęć udziału w tych wydarzeniach jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem.
Zbiórka na wyjazdy do Lusławic zaplanowana jest na godzinę 17:30 (z wyjątkiem koncertu 21 sierpnia, na który wyjazd konieczny jest o godz. 10:30), do Mielca – na 18:30. Miejscem spotkania jest tradycyjnie Plac Solidarności.
Koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd (pieniążki za przejazd i ubezpieczenie zawsze zbierane są w autobusie, szacowany koszt wyjazdu to  ok. 15/20 zł).
Wydarzenia w Lusławicach to koncerty na które potrzebne są tylko darmowe rezerwacje. Jednak w związku z ograniczoną ilością otrzymanych przez MOK wejściówek, bardzo prosimy o to, by jeśli ktoś zapisze się na wyjazd, a nie będzie mógł pojechać, niezwłocznie nas  poinformował.
Koncert w Mielcu, to wydarzenie organizowane w kościele, dlatego też nie ma możliwości rezerwacji, w związku  z tym wyjazd organizowany jest na tyle wcześnie, by mogli sobie Państwo zająć miejsca.
Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: dominika.migon@gmail.com  /   14 670 31 67.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.