Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Nie zatrzymał się kontroli, uciekał przed policjantami i był pijany

Dębiccy policjanci zatrzymali 53-letniego kierującego renaultem, który zignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i kontynuował jazdę. Został zatrzymany, w trakcie kontroli okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losem zadecyduje sąd.

W sobotę około godz. 9.30, policjanci dębickiej drogówki w miejscowości Paszczyna, zmierzyli prędkość kierującego renaultem. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 27 km/h. Mundurowi dali sygnał do zatrzymania, jednak mężczyzna zignorował sygnał i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą, który ostatecznie zatrzymał się przed jedną z posesji w Brzeźnicy. Kierującym okazał się 53-letni mieszkaniec Brzeźnicy. Przeprowadzone na miejscu badanie trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Niebawem 53-latek stanie przed sądem i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie do kontroli oraz przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Przypominamy! Niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo. Za zignorowanie sygnałów nakazujących zatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy, kierowcy grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.