Previous
Next
Previous
Next

29-latek aresztowany za posiadanie narkotyków

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mieszkaniec Pustkowa. Jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. 29-latek był pasażerem bmw, które nie zatrzymało się do kontroli drogowej. Zarzuty usłyszał także kierowca samochodu.

W miniony czwartek, około godz. 17, policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, wchodzący w skład grupy „Speed”, zatrzymywali do kontroli bmw. Kierowca zignorował wydane polecenie do zatrzymania się i zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg za samochodem, który z nadmierną prędkością kluczył po drogach gminy Dębica oraz sąsiednim powiecie. Swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
Podczas ucieczki, jeden z pasażerów wyrzucił przez okno saszetkę. Ostatecznie pojazd został zatrzymany na terenie Brzeźnicy. W aucie, oprócz 19-letniego kierowcy, znajdowało się jeszcze dwóch 29-letnich pasażerów. Wszyscy to mieszkańcy Pustkowa.
Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli wyrzuconą saszetkę. Znajdowały się w niej substancje, których posiadanie jest zabronione.

19-latek, który kierował bmw odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, ale także za posiadanie marihuany, kierowanie pod wpływem substancji psychoaktywnych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.
Jeden z 29-latków usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli u niego 125 gramów amfetaminy oraz blisko 37 gramów marihuany, które chciał sprzedać. Drugi z pasażerów po przesłuchaniu został zwolniony do domu.
W miniony piątek, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Dębicy, sąd zastosował wobec 29-latka, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.