Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Koloratorium Śnieżki: Wśród finałowej 30-stki jest 6 szkół z powiatu dębickiego !

Po emocjonujących zmaganiach dobiegł końca pierwszy etap „Koloratorium” – programu społecznego organizowanego przez FFiL Śnieżka SA. Spośród zgłoszonych do programu szkół podstawowych z całej Polski, do wielkiego finału przeszło 30 placówek, które zdobyły najwięcej punktów. Walka o miejsca w finale „Koloratorium toczyła się do ostatniej chwili.

W „Koloratorium” mogą uczestniczyć publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe z całej Polski, znajdujące się w miejscowościach liczących do 20 tys. mieszkańców. W ramach dwóch etapów konkursu: rundy zasadniczej i finałowej, na uczniów czekają inspirujące wyzwania, dzięki którym będą mogli oni „pogłówkować”, zdobywając dla swoich placówek punkty podnoszące pozycję szkoły w rankingu. Zdobyć je można m.in. za realizację różnorodnych zadań promujących zdrowe nawyki, aktywność fizyczną oraz współpracę grupową. Wszystkie te działania sprzyjają dostarczaniu organizmowi cennych związków chemicznych, niezbędnych do funkcjonowania mózgu oraz poprawiających samopoczucie. Punktowane będą więc m.in. zawody sportowe, tematyczne festyny czy występy artystyczne.

Dzięki realizacji różnych aktywności, szkoły zdobędą punkty, które będą mogły wymieniać na atrakcyjne nagrody, m.in. farby, gry planszowe czy pomoce dydaktyczne. 30 placówek z największą liczbą punktów przejdzie do rundy finałowej, gdzie ich zadaniem będzie przygotowanie krótkiego filmu nawiązującego do tematyki konkursowej. Nie zabraknie również konkursu indywidualnego skierowanego do uczniów. W nim będą mogli oni popisać się swoim talentem literackim oraz plastycznym. Dla laureatów przygotowano cenne nagrody.

– W najnowszej edycji „Koloratorium” uczniowie zajrzą do swojego wnętrza, będą mogli odkrywać i zrozumieć to, w jaki sposób działa ich własne, podręczne „laboratorium”, czyli organizm. Dowiedzą się też, jak zadbać o to, by nie zabrakło w nim żadnego z kluczowych składników. W zdrowym ciele, zdrowych duch, dlatego w „Koloratorium” stawiamy na aktywności, które pomogą najmłodszym w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Współpraca przy wykonywaniu konkursowych zadań przełoży się nie tylko na punkty dla szkół, lecz także będzie doskonałą okazją do wspólnej zabawy i wytworzy wśród uczniów tzw. „hormony szczęścia”. „Koloratorium” angażuje całe szkolne społeczności i dostarcza wielu pozytywnych emocji – mówiła kilka tygodni temu Aleksandra Małozięć, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w Śnieżce.

W ramach konkursu szkoły powalczą o 10 kolorowych, w pełni wyposażonych, nowoczesnych laboratoriów biologiczno-chemicznych, dzięki którym uczniowie zyskają jeszcze lepsze warunki do nauki. Ogłoszenie wyników najnowszej edycji „Koloratorium” nastąpi 1 czerwca 2022 roku ­­– będzie to więc dla najmłodszych wspaniały prezent z okazji Dnia Dziecka.

Ostatecznie w finałowej 30-tce Koloratorium Śnieżki znalazły się szkoły:

➡️ Zespół Szkół w Pustyni
➡️ Niepubliczna Szkoła w Błędowej Zgłobieńskiej
➡️ Szkoła Podstawowa im. Rodziny Łubieńskich w Zasowie
➡️ Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej
➡️ Zespół Szkół Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Pustkowie
➡️ Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Żeleźnikowej Wielkiej
➡️ Zespół Szkół w Rolach
➡️ Szkoła Podstawowa w Królowej Polskiej
➡️ Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza Stary Kębłów
➡️ Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skopaniu
➡️ Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Borkowo Kościelne
➡️ Szkoła Podstawowa w Boguszy
➡️ Publiczna Szkoła Podstawowa w Goszczynie
➡️ Zespół Szkół w Zawadzie
➡️ Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Gidlach
➡️ Szkoła Podstawowa w Kaletniku
➡️ Szkoła Podstawowa w Kaleniu Drugim
➡️ Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Maszewie
➡️ Zespół Szkół w Fiukówce
➡️ Publiczna Szkoła Podstawowa w Pustkowie-Osiedlu
➡️ Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Monte Cassino w Stasiówce
➡️ PSP im. Marii Skłodowskiej- Curie w Wysokim Kole
➡️ Szkoła Podstawowa im. Małgorzaty Sulek w Drużynach
➡️ Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Blachowni
➡️ Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Joninach
➡️ Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Antolce
➡️ Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodowie
➡️ Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Knurowie
➡️ Szkoła podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie
➡️ Publiczna Szkoła Podstawowa w Bachórcu

Dzięki udziałowi w „Koloratorium”, do tej pory aż 24 szkoły podstawowe całej Polski zyskały nowoczesne pracownie biologiczno-chemiczne. Teraz, w ramach nowej odsłony programu, organizowanego przez Śnieżkę, młodzi pasjonaci wiedzy z kolejnych szkół będą mogli zdobyć dla swoich placówek w pełni wyposażone, kolorowe laboratoria. W nowej edycji, wspierani przez swoich nauczycieli zgłębią sekrety ludzkiego organizmu.
Działaniom „Koloratorium” w tym sezonie towarzyszyć będzie charakterystyczna postać Profesora Główki, który jest nie tylko bohaterem programu, ale także przewodnikiem po fascynującym świecie nauki. Tradycyjnie nie zabraknie ciekawych treści merytorycznych, przygotowanych pod czujnym okiem prof. Aleksandry Ziembińskiej-Buczyńskiej, pracownika naukowego Katedry Biotechnologii Środowiskowej Politechniki Śląskiej.


Już w najbliższy poniedziałek zostanie podana informacja dotycząca otwarcia sklepiku w którym laureaci wymienią zgromadzone punkty na nagrody gwarantowane.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.