Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

„Kolejowa Brama Miasta”. Tak wygląda zwycięski projekt przebudowy okolic dworca PKP

Od dzisiaj, 24 lipca w Galerii Sztuki MOK zwiedzać można wystawę projektów opracowanych na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w ramach konkursu na koncepcję architektoniczną rewitalizacji i zagospodarowania ul. Kolejowej oraz placu przy dworcu PKP.

Przez najbliższe kilka tygodni możliwe będzie obejrzenie wszystkich prac dopuszczonych do konkursu projektów studenckich na najlepszy projekt przestrzeni urbanistycznej w mieście Dębica. Inicjatorem konkursu „Kolejowa Brama Miasta” było Miasto Dębica oraz Katedra Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

W konkursie, który odbył się na przełomie maja i czerwca, zgłoszonych zostało 32 prace. Jury przyznało dwie nagrody oraz cztery równorzędne wyróżnienia.

Autorzy prac zaproponowali interesujące pomysły na aranżację przestrzeni, zieleni oraz miejsc odpoczynku dla mieszkańców, ciekawe rozwiązania komunikacyjne, a także oryginalne sposoby na wprowadzenie symboliki miasta do przestrzeni publicznej.

Wystawa pokonkursowa w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy potrwa do 26 sierpnia.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.