Previous
Next

1984. Zespół „Mors” z Dębicy w utworze „Stary Zegar” przygotowanym na Turniej Miast Dębica – Kraśnik – FILM

28 października 1984 roku był ważnym dniem w historii Dębicy bo po raz pierwszy i ostatni zarazem odbył się w mieście nad Wisłoką niezwykle popularny wówczas Turniej Miast podczas którego Dębica rywalizowała z Kraśnikiem i z nim wygrała. Turniej poprzedzony był wielotygodniowymi przygotowaniami wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie.

Bardzo popularny wówczas Zespół „Mors” z Dębicy działający od 1979 roku nagrał specjalną piosenkę na Turniej Miast pt. Stary Zegar. Zespół wystąpił w składzie: Janusz „Ziora” Sozański – gitara solowa, Jerzy Obrocki – perkusja, Roman „Brzana” Ryba – wokal, Andrzej „Konik” Konieczny – gitara basowa i Zenon Piękoś – instrumenty klawiszowe. „Mors” działał do 2009 roku.

Edward Brzostowski udziela wywiadu Telewizji Polskiej przed Turniejem Miast Dębica – Kraśnik 1984. Zdjęcie ze zbiorów rodzinnych Józefy i Edwarda Brzostowskich.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.