Previous
Next

Potrącenie 14-latki na ulicy Strażackiej w Dębicy

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Strażackiej w Dębicy. Kierująca bmw potrąciła na przejściu dla pieszych 14-latkę. Poszkodowana z obrażeniami trafiła do dębickiego szpitala. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Wczoraj po godz. 14, na ulicy Strażackiej w Dębicy, doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała 14-latka potrącona przez samochód. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń interweniujących policjantów wynika, że 19-latka kierująca bmw, jadąc ulicą Strażacką, nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła przechodzącą przez przejście nastolatkę. Poszkodowana z obrażeniami została przetransportowana do dębickiego szpitala. 

Policjanci ustalili świadków zdarzenia, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca pojazdem była trzeźwa. Postępowanie w sprawie spowodowania wypadku drogowego prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Przypominamy, że znak określający „przejście dla pieszych” zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Apel o ostrożność i rozwagę kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych, należy upewnić się, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo, ale kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu.

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.