Previous
Next

Tak ma wyglądać zrewitalizowany Rynek w Brzostku. Jak się Wam podoba ?

W przyszłym roku ma się rozpocząć rewitalizacja Rynku w Brzostku. Projekt przebudowy centrum miasta który powstał jest jak informują władze Brzostka kompromisem między oczekiwaniami mieszkańców, możliwościami projektanta i wytycznymi konserwatora.

Jak informuje na swoim profilu FB burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski ze starych drzew które obecnie rosną na Rynku zostanie tylko kasztan. Pozostałe drzewa zostaną usunięte co jak informuje burmistrz ma uzasadnienie w wieku i stanie pozostałych drzew. Nowo nasadzane drzewa w liczbie 18 sztuk mają być większe od zwykle stosowanych, żeby od razu był efekt zieleni.

Zachowanych zostanie cześć trawników, a Rynek będzie trzykrotnie przełamany, co ma wynikać z jego położenia „pod górkę”, ale także z potrzeby uatrakcyjnienia wyglądu. Specjalną kostką wyznaczone zostaną obramowania fundamentów dawnego ratusza.

„Jesteśmy świadomi, że każda rewitalizacja jest zawsze przedmiotem dyskusji i nie jest możliwe stworzenie takiego projektu, który zadowoli wszystkich. Staraliśmy się jednak stworzyć możliwie najlepszy kompromis. Wszyscy mamy świadomość, że obecny stan rynku – maskowany wprawdzie kwiatami i zadbanymi trawnikami z esami floresami – jest jednak katastrofalny. Schody, murki czy kostka brukowa wyglądają dramatycznie i zupełnie nie pasują do rozwijającego się miasta. Musimy więc zmierzyć się i z tym zadaniem” – pisze na swoim FB burmistrz Staniszewski.

Fot. FB Wojciech Staniszewski

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.