Previous
Next
Previous
Next

Biwak w Głobikowej

biwakLicząca 24 osoby grupa harcerzy z 56 Drużyny Harcerskiej im. III Zgrupowania Armii Krajowej „Pocisk” w Dobrkowie i drużyna harcerska z Parkosza przebywała na biwaku zimowym w schronisku młodzieżowym „Stanica Turystyczna Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej. Kulminacyjnym momentem było składanie przyrzeczenia harcerskiego.
Chociaż biwak trwał tylko trzy dni, to atrakcji nie brakowało. Były wycieczki po okolicy, wspólne śpiewanie harcerskich piosenek, dyskusje przy kominku i zabawa choinkowa trwająca do północy. Najważniejszym moment wyznaczono już pierwszego dnia wieczorem. Harcerze zgodnie z obowiązującym ceremoniałem złożyli przyrzeczenie harcerskie. Uroczysta zbiórka rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu harcerskiego i  rozpaleniem ognia. Potem każdy harcerz indywidualnie wypowiedział treść przyrzeczenia, wyciągając palce prawej dłoni w kierunku ognia, następnie odpalił swój pamiątkowy znicz i odcisnął palec wskazujący na kartce kroniki drużyny. Na znak przynależności do ZHP drużynowa Halina Włodarska wręczyła nowym członkom drużyny krzyże i książeczki harcerskie. Równocześnie druhna Dorota Sarad złożyła zobowiązanie instruktorskie, a druhny M. Cesarz, B. Koczwara i Dorota Sarad uzyskały stopień przewodnika.
Kolejne dni przebiegały zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Rywalizowano w konkursie kulinarnym, była wizyta u pszczelarza, poszukiwania skarbu i emocje sportowe podczas meczu polskiej reprezentacji w trakcie Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Harcerzy odwiedził też Piotr Rynkar, dyrektor ZS w Dobrkowie

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.