Previous
Next
Previous
Next

III Spotkanie z Folklorem

DSC_025025 stycznia 2014 r. w Sali widowiskowej Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu królowała muzyka i tańce ludowe. Tradycją stało się organizowanie przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica Spotkań z Folklorem. W tym roku zespoły śpiewacze i kapele przybyły już po raz trzeci. Impreza z roku na rok gromadzi liczną publiczność, powiększając w ten sposób grono sympatyków ludowych klimatów. Podczas tegorocznego muzycznego spotkania swój repertuar zaprezentowali: Zespół Pieśni i Tańca „Wiercany”, Zespół Pieśni i Tańca „Mali Wisłoczanie” i „Wisłoczanie”, Zespół Pieśni i Tańca „Lajkonik” z Bud Głogowskich, Międzyszkolny Zespół Pieśni i Tańca „Halicz” z Ropczyc, Zespół Śpiewaczy „Podgrodzianie” oraz Panie z Klubu Aktywnych Kobiet. Prezentowane pieśni i tańce przywołały wspomnienia z dawnych lat, wyzwoliły radosne emocje, ale i tęsknotę za tym co minęło bezpowrotnie. Za krzewienie kultury ludowej oraz za kultywowanie tradycji wszystkim grupom artystycznym podziękowali Przewodniczący Rady Gminy Piotr Żybura oraz Dyrektor Centrum Kultury   i Bibliotek Marcin Ciszek wręczając pamiątkowe statuetki, kwiaty oraz dyplomy.

Po niemal trzech godzinach muzycznej uczty wszyscy obecni goście zostali zaproszeni na degustację potraw regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Brzeźnicy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska rękodzielnicze gdzie można było zobaczyć wyroby i pokazy: wyplatania wikliny przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzostku, ozdabiania metodą decoupage przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzostku oraz wyrabianie ceramiki przygotowane przez Panią Małgorzatę Tabasz z Klubu Plastycy Dębicy.

Podczas imprezy był również czas na podziękowania dla osób szczególnie „Zasłużonych dla Kultury –  Gminy Dębica”, które otrzymali: Państwo Ignacy Krasoń oraz Maria Krasoń, Pan Janusz Pyziński, Pan Ryszard Szot, Pan Kazimierz Kosiba. Przewodniczący Rady Gminy Piotr Żybura oraz sołtys Stasiówki Pan Władysław Ciebień przekazali statuetkę Panu Wójtowi Stanisławowi Rokoszowi w podziękowaniu za wieloletnie zasługi w zakresie krzewienia i propagowania kultury w Gminie Dębica.

Na zakończenie wieczoru wraz z uroczymi tancerkami w cygańskich strojach zaprezentował się zespół „Galeria” z Tarnobrzega. Muzycy oraz charyzmatyczna wokalistka bawili publiczność do późnych godzin wieczornych.

Impreza została zorganizowana dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach Departamentu Programu Obszarów Wiejskich z Urzędu Marszałkowskiego.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.