Previous
Next
Previous
Next

Protokół 4. Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

Piegusy_nagroda_zesp_sp

Norbert Jedliński, Jowita i Anna Tyksińska z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Szymon Dymiński z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy to najlepsi soliści 4. Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbywał się w Domu Kultury „Śnieżka” 14 i 15 stycznia. Wśród zespołów zwyciężyły „Piegusy” ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Dębicy i „Róże” z Publicznego Gimnazjum w Róży.

Komisja artystyczna w składzie: Elżbieta Kęsik, dyrektor MOK – przewodnicząca obradom, Izabela Piekarczyk i Mateusz Pieniądz, muzycy, instruktorzy MOK, obejrzała i wysłuchała ponad 40 propozycji konkursowych. Wśród najmłodszych solistów, uczniów klas 0-3, zwyciężył Norbert Jedliński (CKiB Gminy Dębica), drugie miejsce ex aequo przyznano Martynie Josypów (SP Nr 11 w Dębicy) i Igorowi Cudeckiemu (SP Nr 3 w Dębicy), trzecią nagrodę odebrała Joanna Świerk (SP Nr 2 w Dębicy). Jury przyznało także wyróżnienia dla Izabeli Surman (MOK w Dębicy), Andrzeja Występka (SP Nr 8 w Dębicy) i Patrycji Kubas (CKiB Gminy Dębica). W kategorii solistów, klasy 4 – 6, pierwsze miejsce zdobyła Jowita Nykiel (CKiB Gminy Dębica), drugie miejsce ex aequo przyznano Annie Prucnal (SP Nr 3 w Dębicy) i Julii Markiewicz (MOK w Dębicy), trzecią nagrodę, również ex aequo zdobyły Iga Misa (Vocal Studio w Dębicy) i Zuzanna Grecka (MOK w Dębicy), wyróżnienie 1 stopnia wręczono Hubertowi Bukowskiemu (CKiB Gminy Dębica), wyróżnienia 2 stopnia Magdalenie Świerk (SP Nr 2 w Dębicy) i Dominice Jargas (ZS w Strzegocicach). W kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych jury przyznało nagrodę dla grupy „Piegusy (SP Nr 12 w Dębicy). Pierwsze miejsce w kategorii solistów, uczniów gimnazjów, zdobyła Anna Tyksińska (CKiB Gminy Dębica), druga nagroda powędrowała do rąk Joanny Kosiby (MG Nr 3 w Dębicy), a trzecią odebrała Agnieszka Niedbalec (MOK w Dębicy). Wśród solistów, uczniów szkół średnich zwyciężył Szymon Dymiński (I LO w Dębicy), drugie miejsce przyznano Natalii Knot (LO w Pilźnie), trzecią nagrodę zdobyła Katarzyna Kurek (LO w Pilźnie). Najlepszym zespołem drugiego dnia przeglądu zostały „Róże” (PG w Róży), drugie miejsce ex aequo przyznano grupom „Zero-Pięć” (ZSE w Dębicy) i „Motyw (MG Nr 2 w Dębicy), trzecią nagrodę wręczono duetowi – Klaudii Żmudzie i Patrycji Kociołek (ZS Nr 4 w Dębicy). Organizatorem Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek i fundatorem nagród jest Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Wybrani laureaci wezmą udział w Koncercie Kolęd i Pastorałek dla Babci i Dziadka, który odbędzie się 17 stycznia br. w Domu Kultury „Mors”, godz..17.00, wstęp wolny.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.