Previous
Next
Previous
Next

Kandydaci na wójta gminy Żyraków – Marek Rączka, Kinga Lada – Krawczyk, Bożena Osocha i Krzysztof Czerwiec

IMG_0158
Marek Rączka i Kinga Lada Krawczyk – czy zmierzą się w wyborczych zmaganiach jesienią?

W gminie Żyraków pojawiają się już pierwsze nazwiska osób, które mogą jesienią wystartować w wyborczym wyścigu. Oprócz obecnego wójta Marka Rączki, wymienia się jego zastępcę Krzysztof Czerwca, byłą wicewójt Bożenę Osocha oraz Kingę Lada-Krawczyk.  Ale na tym lista kandydatów może się nie skończyć.
Marek Rączka otwarcie mówi, że w jesiennych wyborach wystartuje.
Jedna kadencja to za mało, aby zrobić wiele rzeczy. Czasem  pewne działania przygotowuje się wiele lat i potrzeba więcej czasu aby były widoczne efekty działań wójta – mówi Marek Rączka.
Pewnym zaskoczeniem jest informacja o tym, że ewentualnie miałby kandydować Krzysztof Czerwiec, obecny zastępca Rączki. Czerwiec pochodzi z Mokrego, przez wiele lat pracował w Urzędzie Gminy Czarna i był podwładnym wójta Józefa Chudego.
Chudy był przekonany, że gdy Krzysiek Czerwiec przyjdzie do gminy Żyraków będzie robił to co mu każe – tłumaczy Marek Rączka. Ale to się nie udało. Razem z Krzyśkiem prowadziliśmy tak nasze działania aby jak najlepiej zabezpieczać interesy naszego samorządu.
Swoistym afrontem dla Chudego był fakt, że gmina Żyraków przestała kupować wodę od gminy Czarna.
Nie było takiej potrzeby bo sami mamy takie zasoby wody, które w zupełności wystarczają na nasze potrzeby – wyjaśnia Rączka. Jednocześnie pogłoski o ewentualnym kandydowaniu swojego zastępcy traktuje jako próby odegrania się  sąsiada na nim, za sprawy, między innymi, wody.
O kandydowaniu myśli również Kinga Lada Krawczyk, pochodząca  z Żyrakowa. Obecnie jest dyrektorem Biur Poselskiego posła Jana Warzechy.
Będę kandydować z listy PiS – mówi Kinga Lada Krawczyk. Jest wiele rzeczy w tej gminie, które chciałabym zmienić. Pracuję właśnie nad programem wyborczym, który chciałabym zaprezentować mieszkańcom gminy.
Kolejna kandydatką może być Bożena Osocha, była zastępczyni wójta Krzysztofa Moskala.
Nie wykluczam takiej możliwości – powiedziała jakiś czas temu z rozmowie z nami Bożena Osocha.
 
 

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.