Previous
Next
Previous
Next

III SEKTOR ŚWIĘTUJE – DZIEŃ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH POWIATU DĘBICKIEGO

zaproszenie_krzyweDzień Organizacji Pozarządowych Powiatu Dębickiego, organizowany przez przedstawicieli powiatu dębickiego w Podkarpackiej Radzie Organizacji Pozarządowych, Magdalenę Koczaj-Kizior i Pawła Werbowego oraz Radę Organizacji Pozarządowych Powiatu Dębickiego, odbędzie się 4-go czerwca 2014 roku w Dębicy. Data ta nie została wybrana przez przypadek – jest to dzień zwycięstwa demokracji nad totalitaryzmem – wielkiego przełomu roku 1989.
„Organizacje pozarządowe w naszym powiecie to ogromny potencjał, niesamowita energia i wiele dobrego. Patrząc na inne regiony, nie powinniśmy się wcale wstydzić – mamy naprawdę czym się pochwalić. Powinniśmy być dumni z wielu działań, które realizowane są przez nasze organizacje i dlatego też, warto o tym mówić, warto się spotykać i warto się integrować” – komentuje jeden ze współorganizatorów Dnia Organizacji Pozarządowych Powiatu Dębickiego – Mateusz Cebula – Przewodniczący Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Dębickiego.
Organizowane spotkanie ma na celu integrację środowiska III sektora, ale także, ma mieć charakter wsparcia codziennej działalności organizacji pozarządowych i osób działających w tych organizacjach. Podczas pierwszej edycji tego wydarzenia w powiecie dębickim, zaprezentowane zostaną działania wybranych organizacji pozarządowych oraz przekazane zostaną informacje o możliwościach pozyskania dotacji na własne inicjatywy i projekty, które będzie można jeszcze realizować w roku 2014. Poza tym, będzie to także dobry moment, aby wspólnie świętować przemiany, jakie nastąpiły 4-go czerwca 1989 roku, dzięki którym, właśnie organizacje pozarządowe, mogą oficjalnie się zrzeszać i działać na rzecz dobra wspólnego.
Jak zaznacza Paweł Werbowy – przedstawiciel powiatu dębickiego w Podkarpackiej Radzie Organizacji Pozarządowych, jeden ze współorganizatorów – te dwa wydarzenia mają w sobie wspólny mianownik – „Wolność słowa, działania, wyboru drogi życia, nauki, kariery, wszystko to wydaje nam się dzisiaj być oczywiste i normalne. Żyjemy w wolnym i niepodległym kraju, a przemiany roku 1989 otworzyły przed społeczeństwem obywatelskim szanse, o których wcześniej trudno było nawet marzyć. Dziś to jest możliwe – powstają i funkcjonują organizacje pozarządowe czy też inicjatywy samorządowe, widzimy coraz więcej aktywistów i ich obywatelskie akcje. Jak zatem widać, wszyscy jesteśmy dziećmi 4-go czerwca.”
Przedstawiciele organizacji pozarządowych, chcących wziąć udział w tym wydarzeniu, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, muszą dokonać wcześniejszej rezerwacji do dnia 30 maja 2014 roku, pod adresem e-mail: magdakoczaj@interia.pl lub pod numerem telefonu: 509 181 369. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.
Spotkanie odbędzie się w dniu 4-go czerwca 2014 roku o godzinie 17:30 w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej funkcjonujących przy Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „RADOŚĆ” w Dębicy ul. Sienkiewicza 1 – II piętro, 39-200 Dębica
Program spotkania:
– przywitanie zaproszonych gości
– prezentacja działalności Podkarpackiej i Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych
– prelekcja: „Blaski i cienie narodzin dębickiej demokracji” – Jacek Dymitrowski – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej
– prelekcja: „Osoby z niepełną sprawnością – jak nam się żyje w czasach wolności” – Małgorzata Kula – Sekretarz Stowarzyszenia
Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „RADOŚĆ” w Dębicy
– sylwetki wybranych organizacji pozarządowych powiatu dębickiego
– prelekcja: „Bilans 25-lecia oczami samorządowca” – Stanisław Rokosz – Wójt Gminy Dębica
– prelekcja: „Dotacje na realizację zadań i projektów w 2014 roku” – Adam Ptasiński – Prezes Fundacji Generator Inspiracji
– przemówienia zaproszonych gości, pytania, wnioski
– zakończenie i poczęstunek.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.