Previous
Next
Previous
Next

Wciąż podnosi się woda na Wisłoce w Dębicy. Zawierzbie czeka na falę powodziową

IMG_0345Poziom Wisłoki na ulicy Kościuszki dochodzi do 7 metrów. Do Dębicy dochodzi właśnie fala powodziowa, ale jej kulminacja przewidywana jest dopiero na godzinę 22.00. Jej nadejścia z niepokojem oczekują mieszkańcy Zawierzbia.
Wciąż podnosi się poziom Wisłoki w Dębicy, w rejonie ulicy Kościuszki. Woda tam podnosi się nieustannie od kilku godzin i obecnie dochodzi do 7 metrów. Woda wystąpiła już z koryta i zalała łąki pomiędzy rzeką a wałem od strony Dębicy. Po drugiej stronie rzeki strażacy usypali wał na terenie dawnej betoniarni i obecnie czuwają w jego pobliżu. Fala kulminacyjna ma nadejść dziś w nocy. Woda opada już w Skurowej (gmina Brzostek) oraz w Jaśle. Czoło fali wezbraniowej na Wisłoce mija właśnie Dębicę i przesuwa się w kierunku Mielca.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.