Previous
Next
Previous
Next

„Było marzenie, potem pomysł i ciężka praca” – Omega Pilzno otworzyła nowy magazyn logistyczny w Podgrodziu

111Najpierw było marzenie, potem pomysł i ciężka praca. Dziś widać jego efekt – mówił podczas otwarcia otwarcia nowego magazynu, wchodzącego w skład Podkarpackiego Parku Logistycznego jeden ze współwłaścicieli firmy Marek Godawski. Firma rozpoczęła działalność w 1991 roku. Dziś zatrudnia 1000 osób.
Mamy zaszczyt gościć dziś Państwa w nowym magazynie wchodzącym w skład Podkarpackiego Parku Logistycznego należącego do Grupy OMEGA Pilzno. Jego otwarcie uważamy za imponujący krok w rozwoju naszej firmy, która w branży TSL funkcjonuje od 1991 roku, plasując się w ścisłej czołówce operatorów logistycznych. Z małego rodzinnego biznesu, nieśmiało wkraczającego, a raczej wjeżdżającego na rynek dwoma samochodami, OMEGA Pilzno wyrosła na nowoczesną firmę stosującą innowacyjne rozwiązania i autorskie pomysły, której silne fundamenty oparte są na najlepszych biznesowych tradycjach – mówił podczas uroczystości otwarcia Mariusz Godawski, współzałożyciel i prezes OMEGA Pilzno.
Nowy magazyn znajduje się w Podgrodziu i ma powierzchnie 18 tysięcy metrów kwadratowych. To drugi po Mokrzcu obiekt tego typu na terenie powiatu dębickiego. Firma zmierza do tego, aby cały Podkarpacki Park Logistyczny oferował docelowo 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Omega magazyn w Podgrodziu przejęła po Trans-Południu. To imponująca budowla – ma 18 metrów wysokości, palety mogą być składowane na wysokości 16 metrów. Do jego obsługi zakupione zostały unikatowe na skalę europejską wózki widłowe.
W uroczystości otwarcia w Podgrodziu wzięli udział przedsiębiorcy z Podkarpacia i klienci firmy z całej Polski. Obecni byli również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i dziennikarze lokalnych i regionalnych mediów.
Podkarpacki Park Logistyczny to magazyny klasy A, ogrzewane, wyposażone w posadzkę niepylącą oraz w instalację osuszania powietrza. Magazyn w Mokrzcu posiada uprawnienia składu celnego typu A, czyli składu publicznego, z którego może korzystać każdy w celu składowania towarów. Na terenie magazynu funkcjonuje agencja celna – przeładunek odbywa się pod nadzorem celnika.
Podkarpacki Park Logistyczny jest największą tego typu inwestycją w Polsce południowo-wschodniej, która – mamy nadzieję – sprawi, że Podkarpacie stanie się godnym uwagi miejscem na transportowo-spedycyjno-logistycznej mapie Polski i Europy. Jesteśmy przekonani, że powstanie Podkarpackiego Parku Logistycznego jest niezwykle ważne nie tylko dla rozwoju naszej firmy, ale dla całego regionu. Dołożymy wszelkich starań, aby Park stał się miejscem składowania towarów dużych firm i korporacji wszystkich branż oraz idealnym miejscem pracy dla osób z naszego regionu – komentował nową inwestycję firmy Adam Godawski, współzałożyciel i prezes OMEGA Pilzno.
Podkarpacki Park Logistyczny to dwa nowoczesne magazyny w Mokrzcu oraz Podgrodziu o łącznej docelowej powierzchni około 100 tys. metrów kwadratowych. Jest to przedsięwzięcie na ogromną skalę, o czym świadczy fakt, że magazyn w Podgrodziu, w którym możemy dziś Państwa gościć, liczy aktualnie 18 tysięcy metrów kwadratowych. W ciągu najbliższych lat powierzchnia obu magazynów będzie się sukcesywnie powiększać. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że nasze magazyny mogą bez kompleksów konkurować ze składnicami europejskimi, a nawet te konkurencje wygrywać dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań logistycznych – wyjaśniał zebranym Paweł Skotniczny, dyrektor ds. Logistyki Magazynowej i Dystrybucji Podkarpackiego Parku Logistycznego
 
 
Podkarpacki Park Logistyczny
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku Grupa Omega Pilzno zainwestowała w przedsięwzięcie na ogromną skalę, jakim jest Podkarpacki Park Logistyczny – największa tego typu inwestycja w Polsce południowo-wschodniej. W dwóch magazynach najwyższej klasy A (w Mokrzcu i Podgrodziu) o łącznej powierzchni 100 tysięcy metrów kwadratowych miejsce na składowanie swoich towarów mogą znaleźć duże firmy i korporacje wszystkich branż. O lokalizacji inwestycji w tej części Polski zadecydowały dwa czynniki:
-bliskość głównej siedziby inwestora, czyli Grupy Omega Pilzno. Podkarpacki Park Logistyczny to dwa magazyny: jeden wybudowany od podstaw w Mokrzcu – nieopodal głównej siedziby firmy w Pilźnie; drugi – w Podgrodziu – przejęty, niedokończona inwestycja po firmie Trans Południe.
-trasa tranzytowa do państw Europy Środkowo-Wschodniej Podkarpacki Park Logistyczny mieści się na wschód od Krakowa przy trasie E-40 Rzeszów-Kraków bezpośrednio przy zjeździe z obwodnicy Pilzna; do zjazdu na autostradę A4 w kierunku przejścia granicznego z Ukrainą jest tylko 15 kilometrów, co stwarza znakomite warunki dla firm, które dystrybuują swoje towary do państw Europy Środkowo-Wschodniej.
Dogodna lokalizacja tranzytowa na trasie E-40 Rzeszów-Kraków bezpośrednio przy zjeździe z obwodnicy Pilzna stwarza wachlarz możliwości dla wielu firm, które do tej pory zmuszone były szukać powierzchni magazynowej w głębi kraju. – Jako Grupa Omega Pilzno istniejemy ponad 20 lat, więc mamy ogromne doświadczenie w branży TSL i znamy jej oczekiwania. Posiadamy największą na Podkarpaciu powierzchnię magazynową, dzięki czemu nasza pozycja na rynku znacznie wzrosła – mówi Paweł Skotniczny, dyrektor Podkarpackiego Parku Logistycznego. – Powstanie Podkarpackiego Parku Logistycznego sytuuje Grupę Omega Pilzno w gronie czołowych operatorów logistycznych.
Podkarpacki Park Logistyczny to miejsce magazynowania i kompleksowego serwisu logistycznego dla wszystkich branż. Oprócz magazynowania firmy mogą skorzystać z transportu, rozładunku, załadunku, przepakowywania, paletyzacji, etykietowania i metkowania. – Spełniamy wszystkie wymagania i normy przechowywania różnych towarów, od branży spożywczej, przez chemiczną, przemysłową, aż do medycznej – wyjaśnia Paweł Skotniczny, dyrektor Podkarpackiego Parku Logistycznego.
W magazynach funkcjonuje system WMS – magazynowy system informatyczny (ang. Warehouse Management System), koordynujący wszystkie prace i usprawniający zachodzące w magazynach procesy. Dzięki jego zastosowaniu można bezbłędnie zlokalizować każdy towar (każde, nawet najmniejsze pudełko) i kontrolować przebieg obrotu magazynowego. Podkarpacki Park Logistyczny wyposażony jest również w terminale radiowe – za pomocą zintegrowanego czytnika odczytuje się kolektorem kody kreskowe z towarów, gniazd paletowych, jednostek ładunkowych, co przyspiesza procesy przyjmowania i wydawania towaru z magazynu oraz inwentaryzację.
Podkarpacki Park Logistyczny wyposażony jest w unikatowe na skalę europejską wózki widłowe, które mogą podnieść towar na wysokość 16 metrów. Obsługujący go operatorzy przeszli odpowiednie dodatkowe szkolenie, uprawniające ich do pracy na wysokości.
Klienci Podkarpackiego Parku Logistycznego:
Husqvarna Sp. z o.o. – fabryka w Mielcu, światowy lider w produkcji sprzętu do pielęgnacji terenów zieleni.
Südzucker Polska S.A. – część europejskiej Grupy Südzucker, największego producenta cukru w Europie; którego flagowym produktem firmy jest „Cukier Królewski”
Jeronimo Martins Polska S.A.- portugalskie przedsiębiorstwo będące właścicielem między innymi sieci handlowej Biedronka
GOODYEAR S.A.
VAN PUR Sp. z o.o.
Can-Pack S.A.
Merkury Market Sp. z o.o.
Polsaros Sp. z o.o.
UTC CCS Manufacturing Polska Sp. z o.o.
 
Podkarpacki Park Logistyczny (PPL) w liczbach
2 magazyny o docelowej łącznej powierzchni 100 tys. m kw.
17 tys. m kw – powierzchnia magazynu w Mokrzcu (planowana łączna powierzchnia wynosi 70 tys. m kw)
32 tys. m kw – powierzchnia magazynu w Podgrodziu
18 m wysokości ma magazyn w Podgrodziu
31 wózków widłowychposiadaPPL (15 w Mokrzcu, 12 w Podgrodziu)
72 osoby pracują w PPL, w tym 5 na kierowniczych stanowiskach
ok. 1250 palet towaru trafia dziennie na magazyn
Grupa OMEGA Pilzno Sp. z o.o.
Grupa OMEGA Pilzno to krajowy lider i liczący się gracz na międzynarodowym rynku TSL. Od 21 lat specjalizuje się w transporcie, spedycji i usługach logistycznych. Oferuje:przewozy międzynarodowe i krajowe nowoczesną flotę transportową (600 ciągników siodłowych i ponad 500 naczep), autoryzowany serwis samochodów ciężarowych VOLVO i MAN, stację wymiany opon, kompleksową obsługę celno-portową w Gdyni oraz spółka PP PKS Towarowy w Rzeszowie gwarantuje całodobową krajową i międzynarodową pomoc drogową, stację benzynową, stację diagnostyczną. Jako operator logistyczny świadczy również usługi w zakresie magazynowania w ramach Podkarpackiego Parku Logistycznego.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.