Previous
Next
Previous
Next

Uzdrowisko w Latoszynie odbudują wspólnie samorządy powiatu dębickiego

Gmina Dębica chce reaktywować uzdrowisko w Latoszynie. Od kilku lat zabiega o to Stanisław Rokosz, wójt gm. Dębica. Po kilku niepowodzenia widać zielone światło dla inwestycji, bowiem wszyscy gospodarze gmin i miast powiatu dębickiego na czele ze starostą podczas konwentu zadeklarowali chęć wspólnego działania na rzecz odbudowy uzdrowiska.
Cieszę się, że wreszcie samorządowcy dostrzegli potencjał latoszyńkich łazienek – mówi Stanisław Rokosz. Dobrze, że do samorządowców dotarło, że to nie sprawa jednej gminy, a całego regionu. Chce powstania jednej międzygminnej jednostki organizacyjnej i na jej podstawie powstanie spółka celowa, wszystkie gminy będą gwarantować wkład własny, aby mieć atut w walce o pieniądze unijne. To uzdrowisko to nie tylko korzyści medyczne, ale także rozwój całego regionu-zaznacza Andrzej Reguła starosta dębicki. Rehabilitacja i korzystanie z tych uzdrowiskowych wód, to przyszłość. Tym bardziej, że mamy coraz więcej osób starszych. Na pewno samorządy chętnie przystąpią do wspólnego działania.- dodaje starosta. Całemu przedsięwzięciu kibicuje także prof. Jan Sarna dyrektor Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu.
Przypomnijmy uzdrowisko w Latoszynie, na początku XX w. z powodzeniem konkurowało z uzdrowiskami w Krynicy i Szczawnicy. Przyjeżdżali tu kuracjusze z Polski i zagranicy. Ośrodek został jednak zrównany z ziemią podczas II wojny światowej.
źródło: http://www.rdn.pl/index.php/wiadomosci/debica/9435-uzdrowisko-w-latoszynie-odbuduja-wspolnie-samorzadypowiatu-debickiego

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.