Previous
Next
Previous
Next

Grisham, Picoult, Grochola – najpopularniejsi autorzy wypożyczani w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dębicy

Wypożyczalnia dla dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dębicy liczy ponad 1330 zapisanych członków, którzy regularnie sięgają po dostępną tam literaturę. Są to zarówno osoby pracujące, jak i bezrobotne, seniorzy oraz młodzież powyżej 16 roku życia.

Zbiory dostępne w oddziale cieszą się dużą popularnością. Co roku, na przełomie października i listopada, do zbiorów biblioteki zakupywane są nowości. Istnieje także przez cały rok możliwość oddania własnych, nieużywanych już książek do biblioteki – mówi kierownik wypożyczalni dla dorosłych, Magdalena Mozgowiec.

Uwagę ludzi młodych przykuwa przede wszystkim literatura kobieca oraz romanse historyczne. Zainteresowanie budzi także dostępność książek w językach obcych – angielskim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim.

Dorośli częściej wybierają pozycje z literatury sensacyjnej, popularno – naukowej, psychologicznej, znajdują się również amatorzy dzieł związanych z ekonomią czy różnego rodzaju poradników.

Najpopularniejszymi nazwiskami, o które pytają czytelnicy są John Grisham, James Patterson – autorzy kryminałów, Jodi Picoult, Matthew Quick – pisarze powieści obyczajowych oraz Katarzyna Grochola, Irena Matuszkiewicz oraz Monika Szwaja – autorki polskich powieści.

Jednymi z najczęściej wypożyczanych książek są pozycje z literatury amerykańskiej. Ostatnio jednak dębiczanie coraz częściej interesują się autorami polskimi, książkami dotyczącymi regionu oraz historii Dębicy i jej okolic.

Wypożyczalnia dla dorosłych oferuje czytelnikom możliwość e–mailowego lub telefonicznego zamawiana książek. Wystarczy podać tytuł i autora poszukiwanej pozycji, oczekiwać na wiadomość od jednej z bibliotekarek, a następnie odebrać przygotowane dzieła.

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy wypożyczana książka nie wraca do biblioteki. Na szczęście nie dzieje się to często – mówi Magdalena Mozgowiec. Książki udostępniane są czytelnikowi na dwa miesiące, jeżeli po tym czasie nie zostaną zwrócone, osoba ta dostaje upomnienie, po kolejnym upomnieniu naliczana jest kara w wysokości 5 złotych. 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.