Previous
Next
Previous
Next

„Nie” dla reaktywacji Uzdrowiska w Latoszynie w Regionalnym Programie Operacyjnym Podkarpacia- materiał RDN

Reaktywacja Uzdrowiska w Latoszynie nie znalazła sie na liście inwestycji, które mają być realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Podkarpacia. To zadziwiająca decyzja władz województwa. Pozbawia nas możliwości starania się o pieniądze unijne na budowę infrastruktury uzdrowiskowej. O powody takiego ruchu zapytamy marszałka Ortyla- zapewnia Stanisław Rokosz wójt gm. Dębica.
Jeśli marszałek do nas nie przyjedzie, to my pojedziemy do niego. Chcemy wiedzieć czy nie uwzględniono wskazań dla powiatu dębickiego, jako obszaru uzdrowiskowego z premedytacją czy to jest jakaś pomyłka.- dodaje wójt. W walce o budowę uzdrowiska wójta Rokosza wspierają pozostali samorządowcy powiatu dębickiego. Także oni chcą znać powody decyzji dlatego zarówno radni powiatowi jak i wójtowie i burmistrzowie na konwencie wystosowali stanowisko do gospodarza województwa. O tę decyzję zapytał także RDN Małopolska. W odpowiedzi z urzędu marszałkowskiego czytamy – Podczas negocjacji RPO WP 2014-2020 Komisja Europejska nie wyraziła zgody na wspieranie budowy nowej infrastruktury uzdrowiskowej, a jedynie na dostosowanie już istniejącej infrastruktury uzdrowisk do potrzeb lokalnego rynku pracy. Jak zapewnia jednak Stanisław Rokosz tematu na pewno nie odpuści. O wsparcie odbudowy uzdrowiska będzie zabiegał w Ministerstwie Zdrowia.
Całość materiału pod adresem: http://www.rdn.pl/index.php/wiadomosci/debica/9922-nie-dla-reaktywacji-uzdrowiska-w-latoszynie-w-regionalnym-programie-operacyjnym-podkarpacia
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.