Previous
Next
Previous
Next

Wieczorek Poetycki w Domu Kultury „Kosmos”

 4 lutego br. w Domu Kultury „Kosmos” spotkali się miłośnicy poezji. Pierwszy Wieczorek poetycki poprowadziła Katarzyna Pietryszko, inicjatorka spotkania.

 Miły, kameralny nastrój sprzyjał duchowej uczcie. Wśród obecnych znaleźli się chętni, którzy zaprezentowali swoją twórczość, swoje wiersze. Niektórzy pragnęli podzielić się swoimi przemyśleniami na temat poezji, jej walorów oraz wpływu na życie człowieka. Ludzie poniekąd sobie obcy tego popołudnia pokazywali cząstkę siebie, jednoczyli się we wspólnej pasji jaką jest poezja. Rozmawiano nie tylko o swojej własnej twórczości, lecz także o ulubionych poetach, artystach, którzy odcisnęli ślad w powstających dziełach uczestników Wieczorku. Oprócz słowa mówionego dębiczanie mogli wsłuchać się w muzykę płynącą z klarnetu oraz gitary, muzycznej strony duszy, którą podzielili się niektórzy z obecnych. Wśród zgromadzonych pojawiła się również Pani Elżbieta Kęsik Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, która ze swoim tomikiem poezji, cytując ulubionych poetów także odnalazła chwilkę zapomnienia w poetyckim kręgu. „Odnajdujemy w poezji coś z prawdy własnego serca”- tymi słowami polskiej poetki Anny Kamieńskiej Pani Dyrektor podsumowała sens takowych poetyckich spotkań.

 Zapraszamy wszystkich chętnych na cyklicznie Wieczorki poetyckie do Domu Kultury „Kosmos”.

 fot. Anna Kulpińska.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.