Previous
Next
Previous
Next

„Dom Symeona i Anny” w Dębicy ma już 10 lat

3 lutego br. w Domu Symeona i Anny przy ul. Krakowskiej 15 w Dębicy odbyła się uroczystość 10-lecia działalności placówki. We mszy świętej oraz rocznicowym spotkaniu uczestniczyli pracownicy i pensjonariusze Domu oraz zaproszeni goście.

Obchody 10-lecia działalności Domu Symeona i Anny rozpoczęły się mszą św. o godz. 10.00, którą odprawił ks. Jan Krupa, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, na terenie której znajduje się dom. We Mszy św. i rocznicowym spotkaniu, które odbyło się w Auli bł. Edmunda Bojanowskiego uczestniczyli: Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy Barbara Pelczar-Białek, Katarzyna Rostowska-Machnik zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy, radna miejska, Matka M. Maksymilla Pliszka – Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich, s. M. Augustiana Rusin – Prezes Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”, Małgorzata Rutka – Wiceprezes Stowarzyszenia, Pracownicy Domu i Pensjonariusze. Podczas spotkania goście i domownicy obejrzeli prezentację multimedialną prezentującą dorobek Domu. Miłym akcentem na zakończenie spotkania był okolicznościowy tort, którym poczęstowani zostali wszyscy obecni na jubileuszu.

Dom Symeona i Anny” czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 przeznaczony jest osób starszych, samotnych, ubogich oraz mających złe warunki mieszkaniowe, które korzystają z usług Domu i biorą czynny udział w jego życiu. Z usług Domu korzystać może każdy, kto czuje się samotny, bezradny, zagubiony lub potrzebuje pomocy osoby drugiej, a ma na tyle siły, by sam lub przy pomocy innych dotrzeć do Domu. Dom stanowi część obiektu, w którym działa ochronka – publiczne przedszkole integracyjne dla dzieci i świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Promyki Nadziei” oraz ośrodek wsparcia dla rodzin i hostel. W domu odbywają się m.in. zajęcia typu: wspólne śpiewanie, warsztaty zajęć praktycznych (m.in. robótki ręczne, zajęcia w szwalni, stolarni, pracowni ceramicznej), czytanie książek i prasy, oglądanie filmów, spacery, kontakt z dziećmi ochronki i świetlicy. Osoby uczęszczające do Domu Symeona i Anny mogą uzyskać także pomoc w postaci: wsparcia duchowego oraz wsparcia w sytuacjach trudnych życiowo wywołanych samotnością, chorobą lub ograniczeniem ze względu na sprawność.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.