Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Areszt dla sprawcy włamań i kradzieży

PolicjaPostępowanie prowadzone przez policjantów dębickiego wydziału dochodzeniowo-śledczego doprowadziło do tymczasowego aresztowania 18-letniego mieszkańca Dębicy. Mężczyzna na swoim koncie ma włamania, kradzieże oraz posiadanie środków odurzających.
Z policyjnych ustaleń wynika, że 18-latek w marcu br. sprzedał wózek dziecięcy pochodzący z kradzieży. W kwietniu włamał się do budynku przy ulicy Cmentarnej w Dębicy, powodując zniszczenia na kwotę 5 tysięcy złotych. Został wtedy zatrzymany przez policjantów. Przy 18-latku funkcjonariusze znaleźli marihuanę. Po wykonanych czynnościach mężczyznę zwolniono. Następnego dnia włamał się do samochodu osobowego marki Honda, z którego ukradł kilka rzeczy. Poszkodowany straty wycenił na 620 złotych. Za te przestępstwa został decyzją prokuratora objęty policyjnym dozorem. O tych zdarzeniach pisaliśmy tutaj.
Jednak mimo dozoru 18-latek nie zakończył swojej przestępczej działalności. Kilka dni później zdemontował i ukradł trzy kamery monitoringu wartości 1400 złotych. W poniedziałek policjanci „odwiedzili” go w jego domu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Usłyszał zarzuty, do których się przyznał i złożył obszerne wyjaśnienia.
We wtorek prokuratura zawnioskowała do Sądu Rejonowego w Dębicy o zastosowanie wobec 18-latka aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Sąd przychylił się do tego wniosku.
Prowadzone postępowanie ma charakter rozwojowy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
 źródło. Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.