Previous
Next
Previous
Next

Pilzno. Jubileusz par małżeńskich

pilzno17 par z terenu gminy Pilzno świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Natomiast Genowefa i Stanisław Uryaszowie obchodzili już 60-lecie małżeństwa. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele ojców karmelitów, gdzie ks. dr Piotr Spiller obdarował małżonków kopią cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.
– To długie, wspólne trwanie przez 50 lat zapewniliście sobie dlatego, ponieważ zbudowaliście swój dom rodzinny na skale, którą jest Jezus Chrystus. Każde dzieło należy rozpoczynać przy Bożej pomocy – powiedział w homilii ks. dr Piotr Spiller.
Następnie jubilaci przeszli do Domu Kultury, a przemarsz był uatrakcyjniony przez „Pilźnian”.
– Od kilku już lat świętujemy jubileusze małżeńskie par z terenu miasta i gminy Pilzno. Cieszymy się, że te osoby chętnie zgłaszają się do nas i możemy przekazać w uroczystej atmosferze medale oraz upominki. Wszystkim parom życzę dużo zdrowia, radości, miłości, błogosławieństwa Bożego i wszystkiego co najlepsze – mówi Ewa Gołębiowska, burmistrz Pilzna.
Warto dodać, że co roku grono jubilatów jest bardzo szerokie, a podczas pierwszej uroczystości par małżeńskich o długoletnim pożyciu było prawie 50.
Medale za „Długoletnie pożycie małżeńskie” nadawane przez prezydenta RP, a także życzenia i drobne upominki wręczali: Dorota Ciupak – zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Tadeusz Pieczonka – przewodniczący Rady Miejskiej w Pilźnie, Ewa Gołębiowska – burmistrz Pilzna, Krzysztof Krawiec – zastępca burmistrza, Jacek Podlasek – prezes Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnińskiej oraz Anna Gałuszka – kierownik referatu Spraw Obywatelskich.
Lista jubilatów:
Alicja i Aleksander Balasa
Leokadia i Bolesław Jargas
Maria i Włodzimierz Kmiecik
Anna i Andrzej Kozioł
Maria i Józef Maziarka
Maria i Józef Nykiel
Urszula i Stanisław Nalepka
Maria i Jan Pawlus
Maria i Edward Podraza
Krystyna i Bronisław Podraza
Zofia i Edmund Smołucha
Helena i Jan Soprych
Teresa i Jarosław Sozańscy
Alfred i Stanisława Rogus
Zofia i Marian Rynkar
Maria i Józef Zima
Zofia i Zbigniew Ziaja
Genowefa i Stanisław Uryasz
Po wzruszeniach przyszedł czas na występy artystyczne najmłodszych mieszkańców Pilzna, którzy z zapałem przedstawiali przygotowane inscenizacje i piosenki.
źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.