Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Dębiczanie zagłosowali na Budżet Obywatelski Dębicy 2016

small-budzet-obywatelski-debicy-2016-20160115085739Ponad 4700 osób zagłosowało osobiście lub za pośrednictwem internetu na projekty zgłoszone do pierwszego w historii miasta Dębicy Budżetu Obywatelskiego. Oficjalne wyniki głosowania i lista projektów, które uzyskały największą liczbę głosów, a tym samym będą realizowane w tym roku zostanie ogłoszona 22 stycznia na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dębicy.
Zdecydowana większość osób, które zagłosowały na projekty zgłoszone budżetu obywatelskiego zrobiła to za pośrednictwem Internetu.
„Zdecydowanie najliczniejszą grupą głosujących na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego byli ludzie młodzi, którzy za pośrednictwem strony internetowej oddali aż 9722 głosów. 403 głosy zostały oddane w tradycyjnej formie poprzez wypełnienie papierowego formularza w jednym z czterech punktów wyznaczonych do głosowania. Bardzo dziękuję dębiczanom za tak liczny udział w głosowaniu” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.
Najliczniejszą grupę głosujących stanowili ludzie młodzi w przedziale wiekowym 26-40 lat, którzy ogółem oddali 3400 głosów. Każdy z głosujących mógł oddać 3 głosy – po jednym głosie na projekt z każdej z trzech kategorii: zadań ogólno miejskich, zadań osiedlowych i zadań z zakresu działań prospołecznych. Aktywniejsze podczas głosowania były panie, które oddały 5253 głosów. Panowie ogółem zagłosowali 4872 razy.
Jak podkreśla burmistrz Mariusz Szewczyk, bardzo cieszy go tak duża aktywność dębiczan w odniesieniu do tej inicjatywy i można się spodziewać, że przy kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego jeszcze liczniejsza grupa mieszkańców weźmie w niej udział i wskaże jakie zadania są dla nich ważne i powinny być zrealizowane w Dębicy.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.