Previous
Next

V rajd PCK

W sobotni ranek, z Placu Solidarności, przy pięknej pogodzie, wyruszyła kolumna 32 cyklistów na trasę V rajdu PCK „Rowerem po zdrowie”. Pierwszym przystankiem było Muzeum Regionalne, w którym  zwiedzono niepowtarzalną wystawę fotograficzną byłego działacza i pracownika PCK Józefa Steca z unikalnymi zdjęciami z lat 1930 – 1980. Z organizacją czerwonokrzyską Józef Stec był związany w latach przedwojennych, w czasie okupacji i okresie powojennym. Był  fotografem – dokumentalistą  ruchu oporu,  działalności  Powiatowego Zarządu PCK  i dziejów rozwoju dębickiego grodu.Drugim przystankiem był grobowiec rodziny Rejów i Jabłonowskich na cmentarzu w Straszęcinie. W 2007 roku Klub HDK w Lerg Pustków przybrał za swoją patronkę księżnę Helenę Jabłonowską.Dalsza droga prowadziła przez Grabiny – Rędziny do Dębicy. Dwukrotnie przejeżdżano pod nowym mostem kolejowym. Raz od strony Błyszczówki, po raz  drugi, ze względu na niedokończony przejazd pod wiaduktem przy ulicy 1 Maja,  wzdłuż rzeki Wisłoki. Następnie przez osiedle Kępę, Latoszyn, Gumniska kolumna wycieczkowa dotarła do Braciejowy.Na „dwóch morgach słońca”, zwanych ranczem „Banderoza”, państwo Dybowscy wraz z działaczami PCK zorganizowali  piknik dla uczestników rajdu. Po bigosowym posiłku, zgodnie ze zwyczajem rozpoczął  się blok rozrywki, w którym przeprowadzono  quizy, gry i konkursy.Mimo krótkiej 40 kilometrowej trasy kilku osobom udało się zgubić po drodze parę kilogramów co znakomicie wpłynęło na ich samopoczucie i zdrowie.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

źródło ; PCK Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.